Redmi Note 10
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Xiaomi už čoskoro predstaví dva dostupné 5G smartfóny: Prídu i do Európy?

Séria Redmi Note 10 sa nám pomaly rozrastá a ďalšie dva modely z úspešnej série sú prezentované na plagáte, ktorý avizuje veľké predstavovanie. Konkrétne sa rozprávame o modeloch Redmi Note 10 Pro 5G a Redmi Note 10 Pro+ 5G, o ktorých už niečo predsalen vieme. Oficiálny plagát s pozvánkou nám sprostredkoval portál Xiaomiadictos.com a sme si istí, že tieto modely budú stáť za to!

Redmi Note 10 Pro (+) 5G

Séria Redmi Note 10 nám už tento rok priniesla 4 smartfóny, z ktorých jeden disponoval novou konektivitou. Ten u nás bude dostupný hneď pod dvoma názvami, nám známy Redmi Note 10 5G a včera predstavený Poco M3 Pro. Výkonom však tieto smartfóny nevynikajú, no s nízkou cenou prinášajú 5G medzi všetkých.

Modely Redmi Note 10 Pro 5G, resp. Pro+ 5G by mali získať čipset od spoločnosti Qualcomm, narozdiel od základného modelu. Povráva sa najmä o čipsete Snapdragon 750G, prípadne čerstvo predstavenom Snapdragon 778G, ktorý by však cenu modelov mohol mierne navýšiť. Neprekvapili by však ani čipsety z radov MediaTek, niektoré zdroje spomínajú i Dimensity 900. O ostatnej výbave zatiaľ nie sme informovaní, ich predstavenie však prebehne už o pár dní!

Predstavenie smartfónov

Ako sme už avizovali, nové modely z obľúbenej série získajú špičkový výkon. Ich predstavovanie bolo oznámené takmer „last minute“, naplánované je na 26.5.2021. Na to, že o smartfóne vieme tak málo, je ich príchod docela nečakaný. Budíky si však nachystajte na ráno, pretože predstavenie prebehne už o 8:00 ráno nášho času.

Redmi Note 10 Pro 5G
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Ide o čínske predstavenie, výbava smartfónov a ich názov by sa v našich končinách mohli mierne pozmeniť. O globálnej dostupnosti modelov Redmi Note 10 Pro 5G, resp. Pro+ 5G sa zatiaľ len šepká, s najväčšou pravdepodobnosťou sa nové modely dostanú i ku nám, čo by sme sa mohli dozvedieť už počas čínskeho predstavovania.

Kúpili by ste si takýto model zo série Redmi Note 10? A akú cenu smartfónom tipujete? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať