Redmi Note 10
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Redmi Note 10 Pro 5G predsa len ponúkne čip od Qualcommu. Je podľa vás lepší, ako ten od MediaTeku?

Tohtoročná séria smartfónov Redmi Note je už teraz poriadne široká, no Xiaomi sa stále neuspokojilo s počtom smartfónov! Veď len nedávno boli predstavené 3 modely série so 4G konektivitou, Redmi však myslelo i na fanúšikov rozrastajúcej sa 5G konektivity a prinieslo model Redmi Note 10 5G. Ten však nebol úplne najvybavenejším smartfónom a na úkor 5G bol ochudobnený o rôzne prémiové komponenty. Do série tak teraz prichádza Redmi Note 10 Pro 5G, ktorý by mohol byť vylepšenou verziou obľúbeného Pro smartfónu.

Redmi Note 10 Pro 5G

O príchode nového modelu informoval portál Xiaomiadictos.com, ktorý si všimol príspevku na sociálnej sieti Twitter priamo od slávneho výrobcu čipsetov. Qualcomm teda prinesie 5G konektivitu do strednej triedy od Redmi, čo je viac než potešujúce. Xiaomi väčšinou v tejto triede siaha po lacnejších čipsetoch od spoločnosti MediaTek, čím si udržuje nízku cenu.

Pre strednú triedu u Xiaomi pripadá do úvahy čipset Snapdragon 750G. Xiaomi ho už použilo v modeli Mi 10T Lite, ktorý je výkonným smartfónom za rozumnú cenu. Veríme, že sa Xiaomi podarí udržať túto politiku i pri Redmi Note 10 Pro 5G, ktorý by na trhu poriadne zamiešal kartami.

Redmi Note séria

Ako se už spomínali, desiatu sériu doteraz tvorili 4 smartfóny. Základný Redmi Note 10, vylepšený Redmi Note 10S, popuárny Redmi Note 10 Pro a európsky Redmi Note 10 5G. Nedávno však svet obletela správa, že Redmi sa znovu pohrá s názvami smartfónov a prinesie na trh ďalší smartfón, teraz však len s duálnou kamerou. Do série by sa tak pridal model Redmi Note 10T a podľa teaseru od Qualcommu i model Redmi Note 10 Pro, tentoraz však s podporou sietí piatej generácie. S názvami je to naozaj komplikované, no Redmi je jedným z mála výrobcov, ktorý vyrába smartfóny naozaj pre každého.

Čo poviete na pripravovanú 5G verziu smartfónu, siahli by ste po nej alebo vám stačí i 4G smartfón so Snapdragonom 732G? A vyznáte sa ešte v tých názvoch? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať