Xiaomi Mi 10T
Zdroj: YouTube (SamZone)

Xiaomi v západnej Európe za uplynulý kvartál raketovo rástlo

Európa je pre Xiaomi stále významnejším trhom

Ešte koncom minulého mesiaca sme vám priniesli správy, v ktorých sme písali že Xiaomi z pohľadu celosvetových štatistík predbehlo v predajoch smartfónoch spoločnosť Apple. Za uplynulý kvartál Xiaomi celkovo predalo približne 47.1 milióna zariadení, zatiaľ čo Apple „len“ 43.2 milióna smartfónov.

Najnovšie spoločnosť Canalys zverejnila štatistiky, ktoré sa pozreli len na predaje zariadení v západnej Európe. Z publikovaných dát síce nevyplýva, že Xiaomi sa darilo viac, ako spoločnosti Apple, ale aj napriek tomu možno výsledky spoločnosti pokladať za úspech.

Xiaomi rástlo raketovým tempom

Dáta spoločnosti Canalys odhalili, že v západnej Európe sa darilo viacerým spoločnostiam. A to ako Samsungu, tak aj Apple, ale Xiaomi predsa len vyčnieva. Dôvodom je, že zatiaľ čo Samsung podrástol o 6%, Apple o 13%, tak Xiaomi v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka predalo o 107% zariadení viac.

Nie však každá spoločnosť mala dôvod na úsmev. Jednou z tých, ktorej sa darilo horšie v porovnaní s predchádzajúcim obdobím, je Huawei. Ten predal totiž o -32% zariadení menej. Tento neúspech môžeme však vo veľkej miere pripísať stále pretrvávajúcim sankciám zo strany USA.

Darilo sa ešte spoločnosti Oppo

Za spomenutie určite stojí ešte povedať, že sa darilo aj spoločnosti Oppo, ktorá zvýšila o 942% objem predajov svojich zariadení. Druhým dychom treba povedať, že aj napriek tomu pokryla „len“ 4% všetkých predajov zariadení. Za týmto úspechom stojí hlavne to, že Oppo oficiálne vstúpilo na trh so smartfónmi v západnej Európe a to ešte v apríli tohto roka.

Celosvetové štatistiky

Nižšie v tabuľke si môžete pozrieť celosvetové štatistiky predaja smartfónov pričom treba dodať, že spoločnosti Huawei sa darí hlavne v domácej Číne, ktorá ju aj naďalej drží „v hre“.

Predaje smartfonov 3. kvartal 2020_canalys
Zdroj: Canalys

Kupovali ste si v uplynulých mesiacoch smartfón aj vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Zdroj: Canalys

Mohlo by vás tiež zaujímať