Xiaomi smartfon
Zdroj: unsplash.com (Alejandro Morgado)

Xiaomi vstúpilo do rebríčku 50 „najchytrejších“ technologických spoločností sveta

K tomuto prestížnemu úspechu mala dopomôcť spoločnosti novotvorená chytrá továreň, ktorá nepotrebuje na fungovanie takmer žiadnu ľudskú pracovnú silu

Magazín MIT Technology Review, ktorý rok čo rok prináša aktualizovaný rebríček „Smart spoločností“, po prvýkrát zaradil do tohto prestížneho zoznamu firiem aj Xiaomi. Na tému upozorňuje portál xiaomiadictos.

Po prvýkrát v tomto prestížnom rebríčku

Ako sme už vyššie spomínali, tak Xiaomi sa do tohto rebríčku dostalo po prvýkrát vo svojej histórii. Kľúčovú úlohu okrem inovácií v priemysle s konzumnou elektronikou, zohrala aj novootvorená chytrá továreň, ktorá dostala pomenovanie „Xiaomi Smart Factory“. Otvorenou bola v čínskom meste Beijing. Rozprestiera sa na ploche približne 18 600 metrov štvorcových a schopnou je vyprodukovať viac ako 10-miliónov zariadení ročne. Zaujímavou však je z dôvodu, že ide o továreň, kde hlavnú úlohu zohrávajú stroje a automatizácia výrobných procesov. Len pre zaujímavosť, aktuálne sa v továrni vyrábajú napríklad smartfóny Xiaomi Mi 10 Ultra.

Ako to v tejto novej továrni vyzerá, sa môžete pozrieť v propagačnom videu spoločnosti Xiaomi nižšie.

Len pre zaujímavosť, výstavba tejto továrne stála spoločnosti 10-miliárd Yuanov, čo je približne 1,27 miliardy €. Hlavným cieľom spoločnosti je posilnenie výrobných kapacít spoločnosti pre globálny trh. V rebríčku „50 najchytrejších spoločností“ sa okrem iného umiestnili ešte firmy ako Huawei, NVIDIA, Tesla, či Tencent. Kompletný zoznam spoločností zaradených do tohto rebríčku si môžete pozrieť nižšie.

TOP 50 najchytrejsich spoločnosti v IT priemysle
via xiaomiadictos.com

Chýba vám v zozname nejaká spoločnosť, ktorá by mala byť podľa vás do neho zaradenou? Dajte nám prípadne vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.