Trump x Xiaomi
Zdroj: Flickr.com (Gage Skidmore x Antonio E. Da Silva Campos)

Xiaomi vydalo oficiálne stanovisko k výsledku súdneho sporu s USA. Čo sa v ňom píše?

Xiaomi prostredníctvom sociálnej siete Twitter vydalo stanovisko, kde informuje verejnosť o výsledku súdneho sporu s USA.

V druhej polovici januára tohto roka, americké úrady zaradili Xiaomi na sankčný zoznam. Stalo sa tak v posledných dňoch úradovania (ex)prezidenta USA, Donalda Trumpa. V dôsledku toho mali americkí investori odpredať svoje podiely v spoločnosti najneskôr do 11. novembra tohto roka. Pre spoločnosť by to znamenalo odliv veľkých investorov, medzi ktorými nájdeme napríklad aj Qualcomm.

Oficiálne komunikovaným dôvodom bolo, že Xiaomi je údajne napojené na čínske úrady. Spoločnosť to samozrejme dementovala. Neskôr vyplávalo na povrch, že skutočným dôvodom, ktorý stál za zaradením spoločnosti na sankčný zoznam bolo ocenenie (Outstanding Builder of Socialism with Chinese Characteristics award), ktoré získal generálny riaditeľ spoločnosti zo strany čínskych úradov.

Xiaomi medzičasom začalo súdny spor s americkými úradmi, ktorý sa spoločnosti podarilo vyhrať. Informovali sme o tom v priebehu uplynulého víkendu. Najnovšie niekoľko hodín dozadu v súvislosti s touto témou, spoločnosť vydala oficiálne stanovisko, ktoré publikovala na sociálnej sieti.

Xiaomi vydalo stanovisko v súvislosti so súdnym sporom s USA

Ako môžete čítať nižšie v publikovanom stanovisku, tak Xiaomi oznámilo, že k 12. marcu 2021 sa súd priklonil na stranu spoločnosti. Americké úrady v dôsledku rozhodnutia dostali povinnosť, akceptovať predbežné opatrenie, ktoré ruší účinnosť sankcií nasmerovaných smerom k Xiaomi. Rovnako zakazuje americkým úradom označovať spoločnosť ako „Čínsku komunistickú vojenskú spoločnosť“.

Xiaomi rovnako v rámci vyjadrenia opäť vyvracia obvinenia a prízvukuje, že je nezávislou spoločnosťou, ktorá ponúka svoje výrobky výslovne pre civilné použitie.

Ste spokojný s výsledkom rozhodnutia súdov? Zároveň treba povedať, že doposiaľ sa americké úrady nevyjadrili k výsledku sporu. Pravdepodobne si nechali extra čas, aby si preštudovali rozhodnutie a v závislosti od toho, spravia ďalšia kroky.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.