Redmi Note 12 Pro 1
Zdroj: Redmi

Xiaomi vyťahuje ďalšie eso z rukávu: Redmi 12 5G má konkurovať aj drahším smartfónom!

Redmi 12 5G má byť ďalším lacným, no výbavou štedrým smartfónom z dielne Xiaomi. Pozrite sa, aké špecifikácie novinka ponúkne.

Vytvoriť dobrý smartfón strednej striedy nie je vôbec jednoduché. Svoje o tom vie nejeden výrobca smartfónov, pričom pri takejto kategórii telefónov musíme vždy rátať s kompromismi. Kde však ubrať a kde naopak pridať môže byť aj pre veľkých gigantov komplikované. Jeden takýto smartfón už v blízkej dobe na trh prinesie čínske Xiaomi, ktoré už čoskoro na trhu uvedie model s označením Redmi 12 5G. Tento smartfón má zaujať používateľov lacných telefónov, ktorí však chcú niečo viac. A ako bude výbava tohto telefónu vyzerať a čo ponúkne nám zhrnul portál androidauthority.com.

Redmi 12 5G má zaujať fanúšikov lacných telefónov

Modelový rad Redmi je zvyčajne najlacnejšou sériou, ktorú má čínske Xiaomi vo svojom portfóliu. Smartfóny z tejto série však už dávno nie sú len lacnými modelmi pre tých najmenej náročných používateľov. Posledné generácie telefónov zo série Redmi totiž ponúkajú výbavu, ktorou presahujú aj do strednej triedy smartfónov, pričom výnimkou nie je ani Redmi 12 5G. Tento telefón má na trh prísť už čoskoro, pričom ponúkne skutočne zaujímavé špecifikácie.

Redmi 12C
Redmi 12C. Zdroj: Xiaomiadictos.com

Čo sa týka jeho výbavy, tak Redmi 12 5G má byť prvým telefónom, ktorý vsadí na čipset Snapdragon 4 Gen 2. Tento čipset má byť nástupcom čipsetu Snapdragon 4 Gen 1 a Snapdragon 695, pričom bude disponovať jednou zásadnou zmenou. Využívať má totiž 4nm proces od spoločnosti Samsung, no predchádzajúce generácie využívali 6nm výrobný proces od konkurenčného TSMC. Tento čipset má byť teda efektívnejší aj z pohľadu výkonu či výdrže batérie, z čoho bude novinka od Redmi profitovať.

Špecifikácie zaujmú nejedného fanúšika

Okrem čipsetu Snapdragon 4 Gen 2 poznáme aj ďalšie špecifikácie telefónu. Vo výbave máme nájsť napríklad 5000mAh batériu s podporou 18W nabíjania. Ako už je u Xiaomi zvykom, aj Redmi 12 5G ponúkne v balení nabíjací adaptér, ktorý bude podporovať 22.5W nabíjanie. Displej má mať veľkosť uhlopriečky 6.79″ a pôjde o 90Hz IPS LCD panel. Špecifikácie majú ďalej zahrnúť aj USB-C konektor pre nabíjanie, certifikáciu IP53 pre ochranu voči vode a prachu a aj 3.5mm jack pre slúchadlá.

Redmi 12C
Redmi 12C. Zdroj: Xiaomiadictos.com

Redmi 12 5G ďalej ponúkne fotoaparát s 50-megapixelovým širokouhlým snímačom, ktorý doplní 2-megapixelový hĺbkový snímač. Tento smartfón sa najskôr predstaví na indickom trhu, no očakávame, že v blízkej dobe príde aj do Európy. V iných regiónoch sa má novinka predávať pod označením Redmi Note 12R a POCO M6 Pro 5G pričom očakávame, že model ku nám príde pod krídlami sesterskej značky POCO. Oficiálnu globálnu cenu smartfónu zatiaľ žiaľ nepoznáme.

Čo poviete na výbavu tohto smartfónu, pozdáva sa vám? A akú cenu by ste mu odhadovali? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať