YouTube logo
Zdroj: Unsplash (Alexander Shatov)

YouTube zavádza veľké zmeny: Niektoré novinky vás potešia, iné zasa nie, toto nás čaká!

Platforma YouTube v blízkej dobe zavedie veľké zmeny. Novinky si všimnete určite aj vy, pozrite sa, čo všetko nás bude čakať.

Možno ste si všimli, že spoločnosť v Google v poslednej dobe pracuje na viacerých zmenách, ktoré majú používateľom zlepšiť zážitok z používania ich služieb. Zmenám sa nevyhla ani jedna z najväčších služieb, ktorá patrí práve pod Google. Reč je o službe YouTube, ktorý už v blízkej dobe zavedie obrovské zmeny. Tešiť sa môžeme na nové funkcie, lepšiu kvalitu sledovania videí a ďalšie vylepšenia, ktoré náš používateľský zážitok ešte vylepšia. Aby sme však novinky len nevychválili, musíme spomenúť aj zlé správy spojené so službou Premium. Prehľad toho najdôležitejšieho, čo by ste mali určite vedieť aj vy, nám prináša portál andro4all.com a my sa na to teraz pozrieme spoločne.

Nové rozhranie, možnosť priblíženia aj ambientný režim

Začneme dobrými správami, teda vylepšeniami v populárnej službe pre sledovanie videí a počúvanie hudby. Spoločnosť Google totiž plánuje v blízkej dobe zmeniť používateľské rozhranie pre službu YouTube. Služba má byť po novom prehľadnejšia a modernejšia. Prispôsobiť sa má novým trendom a pravdepodobne aj štýlu Material You, ktorý si už adoptovali viaceré služby od Googlu. Novinkou má byť aj možnosť priblíženia videí na displejoch s dotykovou obrazovkou. Na videách si budeme môcť po novom zoomovať pomocou dvoch prstov rovnako, ako to robíme napríklad v prehliadači.

Prehravanie hudby z youtube na pozadi_xiaomi
Zdroj: XiaomiPortal.sk

Táto novinka sa však nebude týkať napríklad počítačov bez dotykového displeja. Ďalšou novinkou má byť však aj ambientný režim. Pôjde o režim, kedy sa farby budú upravovať podľa okolia. Pre nás teda budú živšie a kvalita prehrávania pre nás môže byť ešte lepšia. Nová funkcia ambientného režimu bude však k dispozícii len pri aktívnej tmavej téme YouTube, resp. zariadenia. Ten bude mimochodom pri aplikácii aj webe ešte lepší. Tmavá farba bude o niečo tmavšia, pričom vylepšenie tmavého režimu sa bude týkať ako displejov smartfónov, tak aj počítačov a smart TV. Menšie zmeny sa dotknú aj rozhrania playlistov či prehrávača pre videá.

YouTube neponúkne však len pozitívne zmeny

Ako sme už v úvode načrtli, v posledných dňoch svet obletela informácia o zdražovaní predplatného pre prémiové funkcie. Medzi prémiové funkcie, ktoré zahŕňa predplatné, môžeme zarátať napríklad sledovanie bez reklám či sťahovanie obsahu do zariadení. Google chcel pôvodne do tohto predplatného zahrnúť aj možnosť sledovať videá v 4K kvalite. To sa však nakoniec nestalo a 4K videá budeme môcť aj naďalej sledovať zadarmo. Zmeny sa však dotknú cien prémiového balíka pre YouTube.

Aká bude kvalita fotografií v Xiaomi Mi 11 Lite?
Zdroj: XMOBILE.sk

Ak by ste sa rozhodli pre sledovanie videí a počúvanie hudby aj s balíkom YouTube Premium, v blízkej dobe si poriadne priplatíte. Google síce sľubuje vylepšenie tohto predplatného, no nemôžeme rátať s tým, že pre nás budú ceny stále atraktívne. Aktuálne sa zdražovanie týka rodinného predplatného, ktoré sa v niektorých krajinách ako USA a Kanada môže zdvihnúť aj o 5 dolárov. V Spojenom Kráľovstve sa naopak cena rodinného predplatného zdvihne o 2 libry. Neskôr má zdražovanie prísť aj ku nám a zasiahnuť aj individuálne či študentské predplatné.

Pozdávajú sa vám zmeny, ktoré do služby YouTube prichádzajú? Alebo pre vás príliš nie sú? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať