Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xiaomi

Zatiaľ čo v Európe čakáme na Xiaomi 13, v Číne už pracujú na sérii Xiaomi 13T: Čo o novinkách zatiaľ vieme?

Modelový rad Xiaomi 13T je už v príprave. Novinky majú prísť v priebehu druhej polovice roka, no už teraz sa dozvedáme prvé informácie.

Modelový rad Xiaomi 13 príde už o pár dní na európsky trh. Očakávame, že 26. februára o 16:00 prebehne oficiálne odhalenie série, ktorá sa už v Číne nejaký ten týždeň nachádza. A o tom, že sú v Číne o krok vpred vôbec nepochybujeme. Portál gizchina.com nás totiž informuje o tom, že v príprave sú už aj vylepšené verzie série Xiaomi 13, ktorá by mala prísť v priebehu druhej polovice tohto roka. Upozorňujú na to aj známi leakeri, ktorí nás informujú o tom, ako by malo predstavenie modelového radu Xiaomi 13T prebiehať. A ak aj vy čakáte na to, čo novinky z tejto série prinesú, tak ste na správnom mieste. Pozrieme sa na to teraz spoločne.

Séria Xiaomi 13T príde najskôr do Číny, avšak pod iným názvom

Spoločnosť Xiaomi nám každoročne prináša nové modely, ktoré sa označujú písmenkom T. Tieto zariadenia zvyčajne prichádzajú v druhej polovici roka, pričom sa radia medzi modely s novými technológiami, no zároveň aj dostupnou cenou oproti klasickým vlajkovým lodiam. Modelový rad označený písmenkom T pritom patrí na globálny trh a v Číne prichádza pod iným označením. A známi leakeri teraz poukazujú na to, že modelový rad Xiaomi 13T sa v Číne už pripravuje.

Podľa všetkého máme očakávať hneď dva modely, ktoré majú získať označenie Xiaomi 13T a Xiaomi 13T Pro. Tak ako už ale býva zvykom, ich čínske verzie budú spadať pod sériu Redmi K60. Pravdepodobne pôjde o modely ako Redmi K60 Ultra či Redmi K60 Extreme Edition, ktoré by čínsky gigant mohol predstaviť v priebehu roka. Novinky budú samozrejme disponovať najnovšou výbavou, no pravdepodobne aj novými technológiami, aké zatiaľ séria Xiaomi 13 neprinesie.

Predstavenie v druhej polovici tohto roka

Vzhľadom k tomu, že čínsky gigant zatiaľ nepredstavil ani modely zo série Xiaomi 13 v rámci Európy, môžeme poznamenať, že je zatiaľ príliš skoro na rozprávanie o sérii Xiaomi 13T. Konkrétne špecifikácie ani očakávaný dátum predstavenia zatiaľ nevieme špecifikovať, no je dobré vedieť, že novinky sú už v príprave. Takýmto spôsobom tak budeme o chvíľu môcť pravdepodobne tieto modely nájsť aj v rôznych certifikáciách, kde by pomali mohli začať poodhaľovať aj svoju výbavu.

Xiaomi 13
Zdroj: Xiaomi

Zatiaľ si teda budeme musieť vystačiť s modelmi zo série Xiaomi 13. Tie majú už o pár dní priniesť najnovšiu výbavu založenú na čipsete Snapdragon 8 Gen 2, ktorý sľubuje skutočne vysoký výkon. Okrem toho sa však tešíme aj na kameru, na ktorej sa spolupodieľala spoločnosť Leica.

Plánujete tento rok kúpu niektorého modelu zo série Xiaomi 13 či Xiaomi 13T? Alebo tohtoročnú sériu vynecháte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.