Xiaomi 13
Zdroj: Xiaomi

Takéto sú očakávané ceny smartfónov zo série Xiaomi 13: Koľko za vlajkové modely tento rok zaplatíme?

Modelový rad Xiaomi 13 príde do Európy už o pár dní. Pozrite sa, koľko budú nové modely stáť, na ceny poukazujú nové úniky.

K predstaveniu vlajkovej série Xiaomi 13 ostáva už len pár dní. Séria s označením Xiaomi 13 do Európy príde už 26. februára v rámci konferencie Mobile World Congress a my vás o novinkách budeme samozrejme informovať. Výbava zariadení dnes už nie je žiadnym tajomstvom, keďže v Číne ich predstavenie prebehlo už počas decembra. Aktuálne tak jediné informácie ktoré o zariadeniach nemáme, sú informácie o ich cene. Koľko budú novinky stáť sme mohli doteraz len tipovať, no posledný únik, ktorý nám sprostredkovala komunita Xiaomiui, poukazuje na ceny všetkých troch zariadení série. Koľko by teda smartfóny z vlajkovej série z dielne Xiaomi mohli stáť? Pozrite sa na to spolu s nami!

Séria Xiaomi 13 má pozostávať z trojice modelov

Počas čínskeho predstavovania vlajkových lodí sme mohli vidieť dva smartfóny, ktoré disponovali čipsetom Snapdragon 8 Gen 2. Základný Xiaomi 13 a jeho Pro verzia majú prísť 26. februára aj na globálny trh, kedy ponúknu o niečo vyššie ceny v porovnaní s tými čínskymi. Dôvodom sú najmä poplatky za prepravu, takisto daň a clo. Aktuálne uniknuté ceny telefónov tomu rovnako naznačujú, pričom základný Xiaomi 13 v pamäťovej konfigurácii 8/256GB by mal stáť 999€. Ide o uvádzaciu odporúčanú cenu a rôzni predajcovia si ju môžu ešte prispôsobovať.

Xiaomi 13 Pro
Zdroj: Xiaomi

Modelový rad ponúkne aj vrcholný Xiaomi 13 Pro, ktorý sa bude vyznačovať väčšou konštrukciou oproti kompaktnému základnému modelu. Pro verzia zariadenia v pamäťovej konfigurácii 12/256GB má stáť 1299€, čo je už pomerne vysoká cena. S takouto cenou už dokáže konkurovať aj modelom zo série Galaxy S23 od Samsungu či dokonca modelom zo série iPhone 14 od spoločnosti Apple. Okrem tejto dvojice smartfónov však má pravdepodobne prísť aj Xiaomi 13 Lite. Táto odľahčená verzia sa objavila už vo viacerých certifikáciách a poznáme aj jej špecifikácie.

V ponuke bude aj odľahčený model

V portfóliu smartfónov od Xiaomi sú populárne aj lacnejšie zariadenia. Viacerí fanúšikovia sa tak našli v Lite verziách vlajkových lodí, ktoré ponúkajú kvalitnú výbavu, no zároveň aj niekoľko kompromisov. Tohtoročný Xiaomi 13 Lite má pritom vychádzať z čínskej verzie smartfónu, ktorý sa predáva ako Xiaomi CIVI 2. Smartfóny z tejto série zvyčajne do Európy neprichádzajú, preto nás príchod tohto modelu teší. Vo výbave má ponúknuť čipset Snapdragon 7 Gen 1, no aj 120Hz AMOLED displej, 67W nabíjanie či ďalšie skvelé špecifikácie.

Xiaomi 13 Lite má podľa úniku prísť na trh s cenou na úrovni 499€ vo verzii 8/128GB. Nejde o príliš nízku cenu, no na druhú stranu tento model prináša komponenty, ktoré sme mohli vidieť aj v prémiovej triede. Ak by sme si chceli Lite verziu kúpiť vo vyššej konfigurácii v podobe 8/256GB, priplatili by sme si 50€. Finálna cena vyššej konfigurácie bude teda 549€.

Čo poviete na ceny nových modelov z vlajkovej série od Xiaomi? Kúpili by ste si niektorý z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať