Údajný dizajn Mi 11 lite
Zdroj: Youtube.com (Gadget Global)

Ako bude vyzerať Mi 11 lite? Najnovšie informácie ukazujú prepracovaný model!

Najnovšie rendery odhaľujú dizajn i niekoľko parametrov odľahčeného smartfónu Mi 11 lite. Ako teda bude vyzerať a kedy ho uvidíme?

Séria Mi 11 je čím ďalej, tým reálnejšia a postupne unikajú informácie o jednotlivých modeloch. Bude tohtoročná Mi rodinka ešte väčšia ako „nekonečná“ Mi 10 séria? Zatiaľ nám bol odhalený model Mi 11, pričom už čoskoro sa pravdepodobne dočkáme modelu Mi 11 Pro a pravdepodobne aj Mi 11 Pro+. Teraz sa pozrieme na ďalší známy model a to odľahčený Mi 11 lite.

Slabší, ale na nerozpoznanie

Podľa najnovších únikov, na ktoré upozorňuje portál Gizchina.com , model Mi 11 lite nebude vôbec považovaný za slabý. Mi 11 lite (Youth Edition) bude niesť rovnaký základný dizajn ako základná Mi 11. Displej bude zdobiť selfie kamera v priestrele „punch-hole“ v ľavom hornom rohu. Tento priestrel avšak bude podľa všetkého trochu širší ako u základného modelu. Na zadnej strane očakávame triple kameru s dizajnom rovnakým ako u Mi 11. A pre lepšie uchopenie smartfónu nás bude čakať dvojité zakrivenie, čiže mierne zakrivenie displeja, i tela smartfónu. Treba podotknúť, že oproti svojmu predchodcovi, teda Mi 10 lite si „jedenástka“ prešla veľkým redizajnom a ide o zmenu k lepšiemu. Drop notch, teda výrez v tvare kvapky už nie je atraktívny u prémiových smartfónov a preto je nasadenie priestrelu a zaoblenie smartfónu krokom vpred.

Kvalita za rozumnú cenu?

Bez pochyby bude Mi 11 lite (Youth Edition) lacnejším súrodencom základného modelu. Cena zatiaľ nie je známa, no neočakávame výrazné navýšenie oproti minulému modelu, ktorý sa pohyboval medzi 250 – 300€. Čo sa ale týka kvality a samotného srdca smartfónu, nasadený by mal byť čipset od spoločnosti Qualcomm, teda Snapdragon 775G, ktorý prináša i možnosť 5G konektivity. Tento čipset je vyrobený 6nm technológiou so 4+4 octacore architektúrou. Upozorňujeme, že ide zatiaľ o neoverené informácie a špekulácie hovoria i o čipsete Snapdragon 732G, čo by ale pre Xiaomi bol krok späť. Čo sa týka pamäte, mali by sme dostať 3 verzie, teda 6+64GB, 6+128GB a 8+128GB. Farby by mali byť tiež tri, klasická čierna, modrá a netradične ružová.

Kedy teda Mi 11 lite bude v predaji?

Smartfón Mi 11 lite (Youth Edition) by sme si mohli zakúpiť už v marci tohto roku. Čo je ale zaujímavé, na čínsky trh príde ale neskôr, čo u Xiaomi nebýva zvykom a preto možno pôjde i o premenovaný, či rebrandovaný smartfón na ich trhu ako sme si zvykli napríklad zo série Mi 10T, ktorá bola taktiež najprv u nás.

Rodinka Mi 11 sa nám riadne rozrastá a model Mi 11 lite vyzerá naozaj sľubne. Prekoná svojho o 2 roky staršieho súrodenca, Mi 9 lite, ktorý sa doteraz teší veľkej popularite? Bude to ten dostupný model, po ktorom siahnu užívatelia, aby upgradovali? Dozvieme sa už čoskoro.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.