xiaomi Mi 11_predna kamera
Zdroj: Weibo (Digital Chat Station)

Unikli informácie o troch vlajkových modeloch z radu Mi, ktoré to sú?

Tipster na sociálnej sieti Weibo naznačuje, že počas predtavenia Mi 11 by sme mohli vidieť hneď 3 modely s čipsetom Snapdragon 8xx.

V decembri sme sa nezvyčajne mohli pozrieť na predstavenie vlajkovej lode pre rok 2021, model Mi 11. Priniesol ako prvý novopredstavený čipset Qualcomm Snapdragon 888, čím vyhral každoročný pretek o prvenstvo s novým čipsetom. Model Mi 11 Pro ale svetlo sveta oficiálne zatiaľ neuzrel, no to by sa malo čoskoro zmeniť. Portál Gizmochina.com ale informuje o tipsterovi, ktorý na sociálnej sieti Weibo uverejnil, že by sme sa mali dočkať hneď troch modelov zo série čipsetov Snapdragon 8xx.

Ide o model s novým čipsetom Snapdragon 870?

Tipster neuviedol, či máme očakávať hneď 3 modely s vrcholným čipsetom Snapdragon 888. Model Mi 11 je poháňaný spomínanou verziou 888 a pri modeli Mi 11 Pro je takmer isté, že bude niesť rovnaký čipset. Avšak tretí, neznámy model by mohol priniesť zatiaľ nepoužitý čipset u Xiaomi, Snapdragon 870. Ide o vylepšený čipset z minulého roku, Snapdragon 865+ a očakávalo sa, že by sme tento rok mohli vidieť ešte jeden model zo série Mi 10 práve so „stosedemdesiatkou“. Či to ale bude tak, alebo príde iný model je stále záhadou.

Čo vieme o týchto smartfónoch

V pondelok, 8.2. očakávame globálne predstavenie série Mi 11 spolu s novou verziou nadstavby pre Android, MIUI 12.5. Séria Mi 11 by mala priniesť model predstavený už v Číne, Mi 11, ďalej Mi 11 Pro a tretí, neznámy model. Tipster na sociálnej sieti taktiež spomenul, že požadovaný vodopádový displej použitý nebude, namiesto neho Xiaomi prináša kompenzáciu v podobe mierne zakrivených OLED displejov. Musíme ale dodať, že mierne zakrivené smartfóny sú menej problémové pri používaní, kedy užívateľ nerobí nechcené dotyky po krajoch, takže krok Xiaomi schvaľujeme. Tipster ďalej odhaľuje, že u high-end smartfónu bude použitá 108 mpx kamera, ktorá poteší i najnáročnejších užívateľov. Cestou 108 mpx kamery sa vydáva i Redmi, o čom sme vás nedávno informovali v našom článku.

Globálne predstavenie je naozaj za rohom a nám neostáva nič iné, len si počkať, čo nám Xiaomi tento rok prinesie. Určite sa je na čo tešiť a pevne dúfame, že séria nových „jedenástok“ bude mať celosvetový úspech.

Mohlo by vás tiež zaujímať