Mi MIX FOLD
Zdroj: Xiaomi

Ako dlho vydrží skladateľný displej u Mi MIX Fold? Podrobil sa dôkladnému testu!

Mi MIX Fold sa podrobil neskutočnému testu displeja, z ktorého máme aj výsledok. Z výsledku tohto násilného skladania budete milo prekvapení!

Xiaomi je spoločnosť, ktorá dbá na kvalite svojich zariadení. Samozrejme aj majster tesár sa niekedy utne, toto však nie je prípad prvého skladateľného smartfónu od Xiaomi, ktorý doplnil futuristickú sériu Mi MIX. Smartfón Mi MIX Fold vyšiel len nedávno a všetkých šokoval cenou, ktorá doslova valcuje konkurenciu. Vynára sa však otázka či cena nie je taká nízka práve pre displej s nižšou kvalitou. Toto tvrdenie vyvracia práve tento test skladania smartfónu. Výsledok priniesol portál Gizchina.com a je naozaj pôsobivý.

400 000 zložení

Správne čítate, smartfón dokáže byť zložený až 400 000 krát, výdrž pri bežnom používaní je teda až niekoľko rokov. Test skladania zariadenia Mi MIX Fold bol vykonávaný počas 180 hodín, celkovo ho teda skladali a otvárali približne 7 a pol dňa bez prestávky.

Interval bol 1 zloženie za 1,8 sekundy. Žiadny používateľ však neotvára a nezatvára svoj smartfón približne každé dve sekundy týždeň vkuse. Ak by sme vzali do úvahy priemerného užívateľa smartfónu, vyšlo by nám neuveriteľných 10 rokov používania. Buďme však úprimní, mnohí z nás vydržia pri jednom smartfóne sotva dva roky, predstava toho istého smartfónu na 10 rokov nás desí. Obavy z „opoužívania“ displeja teda rozhodne nie sú na mieste. O výsledku testu sa pochválil CEO spoločnosti, Lei Jun.

Skladanie test Mi MIX Fold
Zdroj: Lei Jun
(via Gizchina.com)

Mi MIX Fold

Nový Mi MIX s prívlastkom Fold ku nám zavítal ešte počas marcového predstavovania s názvom Xiaomi Mega Launch, do predaja sa však dostal len pred pár dňami. Záujem o smartfón bol tak vysoký, že počas prvého dňa predaja došlo k jeho úplnému vypredaniu. Len za jednu minútu Xiaomi dokázalo vypredať celkovo vyše 30 000 zariadení Mi MIX Fold a sme si istí, že v prípade jeho globálneho debutu pôjde o rovnaké šialenstvo.

Test teda dopadol úspešne a ciele spoločnosti sa naplnili. Celú show sledovali až 2 milióny fanúšikov a i tí, čo spočiatku boli voči cieľom spoločnosti skeptickí, nakoniec uznali kvalitu zariadenia. Verili ste v pozitívny výsledok či ste mali obavy? Dajte nám vedieť v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať