Zdroj: XMOBILE.sk

Ako sa zbaviť reklám vo vašom Xiaomi? Tento spôsob je najjednoduchší!

Keby sme mali zostaviť rebríček najotravnejších súčastí nadstavby MIUI, prvé miesto by určite obsadili reklamy v systéme. Mnohí fanúšikovia Xiaomi po zavedení reklám radšej odišli ku konkurencii, no spoločnosť má k reklamám jasné odôvodnenie. Pomáhajú mu udržať svoje smartfóny pri nižšej cene a navyše používatelia smartfónov majú kedykoľvek reklamy vypnúť. Ako sa však zbaviť reklám rýchlo a efektívne prostredníctvom pár jednoduchých krokov? Pozrite sa snáď na najjednoduchší spôsob, aký môžete použiť.

Ako sa zbaviť reklám?

Aby ste sa mohli zbaviť reklám vo vašom systéme, postačia vám k tomu tri jednoduché kroky. Nezbavíme sa však týmto len reklám v systéme, vyhneme sa i nežiadaným reklamám v aplikáciách tretích strán, ktoré dokážu byť riadne otravné. Toto riešenie by sa dalo prirovnať k akémusi Adblocku, ktorý vo vašom Xiaomi spustíme. Ako na to?

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia vo vašom smartfóne
  • Zvoľte možnosť Pripojenie a zdieľanie
  • Vyberte možnosť Privátna DNS, následne Meno poskytovateľa Privátnej DNS a vložte dns.adguard.com

Gratulujeme, zbavili ste sa reklám vo svojom systéme. Privátna DNS je od výrobcu nastavená na možnosť automaticky, výberom vlastnej možnosti si však zaistíte pokoj od nepotrebnej reklamy vo vašom smartfóne, ktorá občas dokáže byť pekne otravná.

Reklamy v MIUI

I keď veľká časť reklám v nadstavbe MIUI nie je príliš výrazná a mnohí z nás ich ani nezaregistrujú, nájdu sa medzi nami aj osoby citlivé na reklamu. Predsalen ak si človek kúpi smartfón, nepredpokladá, že ho otravná reklama bude sprevádzať priamo v systéme. Aká je však v skutočnosti miera reklamy v systéme? V skutočnosti je minimálna.

Smartfóny so systémom MIUI nesprevádzajú otravné vyskakovacie okná a reklamu môžeme nájsť primárne v aplikáciách zaradených pod názvom bloatware, teda natívnymi aplikáciami ako je napríklad Hudba či Optimalizácia / Zabezpečenie. Reklamy teda v systéme naozaj mnoho nie je, ak vám však prekáža, skúste náš návod, ako sa jej rýchlo a efektívne zbaviť.

Idete skúsiť náš návod, alebo máte vlastný spôsob ako sa reklamy v systéme zbaviť? Pochváľte sa nám v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať