Pravdepdobne prvá publikovanáa fotografia z Xiaomi Mi 11.
Zdroj: Weibo

Analytici hovoria, že Xiaomi sa stane v roku 2021 3. najväčším výrobcom smartfónov. Je to reálne?

Xiaomi má pred sebou svetlú budúcnosť. Hovoria to analytici, ktorí odhadujú, že Xiaomi v tomto roku podrastie.

Xiaomi bezpochyby patrí medzi významných hráčov na trhu so smartfónmi. Dokazujú to najme čísla z minulého roku, ktoré boli „zelenými“, hoci trh so smartfónmi klesal. Spoločnosti sa dokonca podarilo predbehnúť aj Huawei, či Apple vo vybraných kvartáloch roka. Na konci dňa, spoločnosť sa však stala 4. najväčším predajcom smartfónov na svete.

Najnovšie analytici zo Strategy Analytics prišli s predikciou vývoja trhu so smartfónmi v tomto roku. Spoločnosť hovorí, že tento rok by sme mali vo všeobecnosti zažiť významné oživenie trhu so smartfónmi. Spôsobené to má byť viacerými faktormi.

Strategy Analytics jednak hovorí, že pandemická situácia sa pomaly vyjasňuje a v súvislosti s očkovaním je očakávaný „návrat do starých koľají“. Rovnako hovoria, že Výrobcovia smartfónov vo všeobecnosti tlačia na nové technológie, najme podporu 5G. Tá dokonca nie je už len výsadou vlajkových lodí, ale aj dostupnejších smartfónov. Rovnako treba povedať, že pokrytie 5G signálom je postupne zavádzané naprieč viacerými regiónmi vrátane toho nášho. V neposlednom rade je na trhu veľa smartfónov „po svojom životnom cykle“. Ide o smartfóny, ktoré by používatelia smartfónov už vymenili, avšak vzhľadom na pandemickú situáciu, kúpu nového zariadenia odložili.

Trh so smartfónmi podrastie o +6,5%

Analytici preto hovoria, že v roku 2021 bude predaných približne o +6,5% zariadení viac. Hovoria konkrétne o 1,38-miliardy predaných smartfónoch.

Strategy Analytics rovnako zverejnilo aj odhadovaný vývoj predajov smartfónov 5. najväčších výrobcov na trhu. Podľa nich, Xiaomi sa stane 3. najväčším predajcom smartfónov na svete. Podľa očakávania sa z rebríčku vytratila spoločnosť Huawei, ktorá aktuálne čelí obrovskému tlaku zo strany amerických úradov. V prvej pätke ešte nájdeme Vivo a Oppo.

trh so smartfonmi_vyvoj 2021
Zdroj: Strategy Analytics

Analytici v závere dodávajú, že tento rok bude rokom čínskych výrobcov. Argumentujú tým, že počas celého roka bude prítomná agresívna marketingová politika, rozširovanie trhov kde pôsobia, a v neposlednom rade sa budú predbiehať cenou, ktorá býva v porovnaní s minulosťou a pomerom ceny : výkon, stále atraktívnejšou.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.