Black Shark 4
Zdroj: Xiaomi

Black Shark 4 získava ďalšiu verziu: Teraz bude ešte výkonnejší, ako predtým!

Herný smartfón Black Shark 4 vytvorený v spolupráci so Xiaomi očaril mnohých svojím výkonom a prekvapivo nízkou cenou. Spoločnosť sa nám rozhodla predstaviť dve verzie smartfónov, a to základný Black Shark 4 a vylepšenú Pro verziu. Práve Pro verzia sa doteraz drží na vrchole výkonnostného rebríčku AnTuTu a nevyzerá to na jeho skoré zosadenie z trónu. Teraz sa však budeme venovať základnému modelu, ktorého cena pri základnej verzii začínala na úrovni 380 dolárov. Portál Xiaomiadictos.com však teraz informuje, že Xiaomi predstavilo ešte jednu pamäťovú konfiguráciu tohto smartfónu, ktorá ponúkne viac interného úložiska v kombinácii s výkonnou pamäťou RAM.

Black Shark 4 s novou verziou

Pre začiatok si pripomenieme, aké pamäťové verzie sú nám dostupné. Pre herný smartfón je základnou verziou 6+128GB, čo je vzhľadom k jeho účelu pomerne málo. S takýmto úložiskom nájdeme už bežne i lacnejšie mid-range smartfóny. Druhým úložiskom je 8+128GB, čo je taktiež na dnešné pomery už celkom málo, aspoň čo sa týka interného úložiska, no pamäť RAM je optimálnou. Preto nás celkom sklamalo, že Xiaomi siahlo po vyššom úložisku len vo verzii 12+256GB, čím prinútilo mnohých siahnuť už po najvyššom prevedení.

Teraz sa nám tu však objavuje verzia 8+256GB, čo je pre herný smartfón celkom optimálne a ponúka ako mnoho internej pamäte, tak i dostačujúcu hodnotu LPDDR5 RAM pamäte. Čo je ale ešte viac potešujúce, je fakt, že smartfón bude dostupný v prepočte už za 387€, čo je naozaj lákavé! V prípade nákupu u nás by sa však samozrejme cena navýšila.

Herný smartfón tohto roku

I keď základná verzia smartfónu Black Shark 4 neobsadzuje priečky vo výkonnostných rebríčkoch, za svoju výbavu sa určite hanbiť nemusí. Smartfón poháňa čipset Snapdragon 870, ktorý ponúka vrcholný výkon. Za spomenutie stojí i 144Hz AMOLED displej, 4500mAh batéria s podporou 120W nabíjania, ktorá plnú kapacitu smartfónu nabije už za 15 minút a taktiež fyzické tlačidlá pre dokonalý herný zážitok.

Modely Black Shark sú jedny z najobľúbenejších herných smartfónov a Xiaomi jednoducho vie ako na to. Pýtame sa vás teda, hráte hry na smartfónoch a využili by ste výkon takéhoto smartfónu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať