Xiaomi Mi A2
Zdroj: Youtube.com (GadgetIn)

Blíži sa koniec AndroidOne smartfónu od Xiaomi? Zrejme získava svoju predposlednú aktualizáciu!

NA SOBOTU

Program AndroidOne debutoval u Xiaomi v septembri roku 2017. Jeho premiéra v smartfóne Mi A1 bola úspešná hneď z niekoľkých dôvodov. Dokázal prilákať ku spoločnosti i milovníkov neupraveného Androidu, sľuboval 3 roky aktualizácií a jeho cena bola veľmi lákavá. Populárna séria sa dočkala až troch generácií smartfónov, pričom jej druhá generácia pozostávala i z Lite verzie smartfónu. A práve o ňom sa budeme dnes rozprávať, pretože portál Notebookcheck.net informuje o jeho blížiacom sa konci podpory. Ako to teda s Mi A2 Lite bude ďalej?

3 roky aktualizácií budú u konca

I keď to dnes už s programom podporujúcim čistý Android bez úpravy nevyzerá slávne, Xiaomi tieto smartfóny stále udržuje pri živote. Dôkazom je i aktualizácia, ktorá by práve mala byť dostupná prostredníctvom OTA. Ide o júnovú bezpečnostnú záplatu Android 10, ktorú nájdeme pod číslom V11.0.20.0.QDLMIXM. Po dlhom mlčaní a vynechaní záplat pre marec a apríl sa však zdá, že ide o predposlednú aktualizáciu smartfónu.

3 roky sľubovaných aktualizácií si smartfón odbije 18. júla 2021. To by znamenalo, že model získa ešte júlovú bezpečnostnú záplatu pre Android 10 pod číslom V11.0.21.0.QDLMIXM a púť tohto obľúbeného smartfónu bude už u konca.

AndroidOne u Xiaomi

Ako sme už spomínali, AndroidOne program sľubujúci operačný systém Android bez úprav postupom času úplne stratil na popularite. Posledným predstaveným smartfónom zo série bol Mi A3, ktorý zažil svoj debut ešte v roku 2019. Xiaomi sa k tomuto programu neskôr nevyjadrovalo a zdá sa, že tieto smartfóny už nemajú toľkú obľubu u fanúšikov a robia spoločnosti len záťaž.

Koniec koncov, modely zo série Mi A nedisponovali vysokým výkonom a šlo o slabšiu strednú triedu, ktorá dnes už nie je natoľko postačujúca. Fanúšikovia spoločnosti dnes už radšej siahajú po smartfónoch z vyššej rady, ktoré dopĺňa i nadstavba MIUI. A i keď ani ju neobchádzajú problémy, práve MIUI robí z Xiaomi spoločnosťou takou, aká je.

Vlastnili ste niekto smartfón s čistým Androidom z programu AndroidOne? Alebo ste verní nadstavbe MIUI? Pochváľte sa nám v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať