MIUI 12_zmena vzhladu systemovych nastaveni
Zdroj: Xmobile

Centrum ovládania, Notifikačná lišta, či animácie a ikony. Takto si ich môžete v MIUI vo vašom Xiaomi zmeniť!

Xiaomi smartfóny ponúkajú množstvo dodatočných funkcií a nastavení, pričom mnohé z nich sú však dobre schovanými. V minulosti sme vám napríklad ukázali, ako si môžete upraviť vzhľad Ovládacieho centra, či indikátor batérie. Rovnako sme vám ukázali aj niekoľko schovaných funkcií a nastavení v natívnej aplikácii Fotoaparát. Išlo napríklad o  funkciu stabilizácie obrazu počas natáčania videí.

Takto môžete zmeniť animácie, ikony, zámok a ďalšie časti systému

Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti zaujímavú sekciu nastavení smartfónu, prostredníctvom ktorej môžete upraviť časti motívu vášho rozhrania. Hneď v úvode treba povedať, že ich nie je možné „upraviť len tak“, ale budeme k tomu potrebovať dodatočný software. Nebojte sa však, že nepôjde o žiadne aplikácie, ktoré budete musieť inštalovať dodatočne do smartfónu a prípadne robiť ROOT zariadenia, alebo niečo podobné. Bude to oveľa jednoduchšie.

Ako prvé si otvorte nastavenia vášho smartfónu a následne sekciu Motívy. Potom, ako otvoríte túto sekciu, tak začnite rolovať ponuku smerom dolu, kým neuvidíte možnosť Zistiť viac. Následne kliknite na ikonu profilu v pravom spodnom rohu. Potom zvoľte možnosť Prispôsobiť motív.

Následne uvidíte ponuku nastavení, pomocou ktorých budete môcť zmeniť Ikony, Animáciu spúšťania smartfónu, Úvodný zvuk pri spúšťaní zariadenia, Ovládacie centrum, resp. Stavový riadok a ďalšie časti rozhrania.

MIUI 12 uprava vzlhadu systemovych casti rozhrania
Zdroj: Xmobile

Tu však musíme dodať, že na to, aby ste mohli upraviť vzhľad jednotlivých častí systému, tak je potrebné stiahnuť si dodatočné témy s týmito funkciami do smartfónu. Nemusíte sa však báť, že by ste si neskôr museli zmeniť kompletný vzhľad celého rozhrania systému. Dôvodom je, že pomocou nastavení vyššie, môžete využívať iba časti tém, ktoré si stiahnete. Dovoľte nám dať vám v prípade vzhľadu Stavového riadku do pozornosti tento článok, kde nájdete viacero tém, ktoré ponúkajú možnosť úpravy tejto časti rozhrania. Okrem iného väčšina z týchto tém, ponúka aj ďalšie možnosti úpravy vzhľadu, napríklad animácie.

Mohlo by vás tiež zaujímať