Xiaomi koncept smartfonu buducnosti
Zdroj: Xiaomi

CEO Xiaomi sa pýta, kúpili by ste ich telefón pri cene okolo 1 500$?

Zariadenie s touto cenovkou by muselo ponúknuť niečo viac, ako len „bežný smartfón“ s nadupanými špecifikáciami.

Xiaomi má pred sebou rušné chvíle. Okrem toho, že už zajtra bude predstavený smartfón Mi 11, či nadstavba MIUI 12.5 pre globálny trh, tak v posledných dňoch vyplávalo na povrch viacero zaujímavých produktov, na ktorých spoločnosť aktívne pracuje. Jedným z nich je napríklad živý koncept smartfónu s obtečeným displejom okolo hrán zariadenia. Okrem iného samotné zariadenia nemá žiaden výstup, čo v praxi znamená, že je plne vybavený bezdrôtovými technológiami.

Najnovšie Lei Jun na sociálnej sieti Weibo zverejnil status, v ktorom položil celkom odvážnu otázku fanúšikom spoločnosti. Konkrétne sa zaujímal o to, či by mali záujem o zariadenie, ktorého cena by bola približne 10 000 ¥, čo je približne 1 500 $.

Ide o vcelku veľký peniaz vzhľadom na to, že minuloročný model Mi 10 Ultra sa zastavil na hranici 1 000 $. Dnes však presne nevieme, o aký smartfón ide. Môžeme len špekulovať, je to pripravovaný Mi Mix 4, či jeden zo skladateľných smartfónov, na ktorých spoločnosť pracuje? Nevieme.

V každom prípade, zariadenie s touto cenovkou by muselo ponúknuť niečo viac, ako len „bežný smartfón“ s nadupanými špecifikáciami. Môže ísť napríklad o technológiu kamery umiestnenej pod displejom v kombinácii s ďalšími vychytávkami. Otázne však je, či cena zariadenia ho nediskvalifikuje zo súboja s konkurenciou. Druhým dychom treba dodať, že viacero výrobcov už dnes ponúka takto drahé zariadenia.

Lei Jun v rámci publikovaného statusu ešte dodal, že viac informácií sa dozvieme už čoskoro.

V každom prípade, bol by pre vás smartfón s takou cenou zaujímavým, ak by poskytol tie najnovšie technológie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch, prípadne na sociálnej sieti.

Mohlo by vás tiež zaujímať