„Ďalšia generácia modelov Ultra bude…“: CEO Xiaomi prezradil informáciu ohľadom vlajkového modelu!

Xiaomi 13 Ultra by sa mohol objaviť na viacerých predajných trhoch v Európe. CEO spoločnosti potvrdil to, v čo sme všetci dúfali.

Nikoho zrejme neprekvapí, že vám opäť prinášame informácie ohľadom vlajkového modelu spoločnosti Xiaomi. Na mušku sme si teraz vzali najlepšie vybavený smartfón spoločnosti, ktorý má priniesť to najlepšie, čo na trhu nájdeme. A aj keď Xiaomi máva zvyčajne zmätok v označovaní smartfónov, vlajková séria modelov pre budúci rok si ponechá klasické označovanie. Najnovšie sa CEO spoločnosti, Lei Jun totiž vyjadril ohľadom smartfónu s názvom, ktorý bude obsahovať označenie Ultra. Samozrejme, že cielil práve k smartfónu s označením Xiaomi 13 Ultra a prezradil nám informáciu, ktorá poteší nejedného fanúšika spoločnosti. Stalo sa tak prostredníctvom platformy Twitter na oficiálnom profile CEO Xiaomi.

Xiaomi 13 Ultra príde aj ku nám!

Áno, presne tak, CEO spoločnosti Xiaomi prezradil, že vrcholný model série Xiaomi 13 sa dostane aj do Európy. Presnejšie sa vyjadril, že budúca generácia modelov Ultra príde aj na globálny market, pričom zdieľal odkaz na model s označením Xiaomi 12S Ultra. Ten sa do Európy žiaľ nedostal, no ponúkol špičkovú výbavu, ktorá sa sústreďuje na kameru. Na zadnej strane modelu totiž nájdeme logo spoločnosti Leica, ktorá sa postarala o doplnenie už aj tak vydarenej kamery na čele so snímačom Sony IMX989 s veľkosťou 1″.

Svojím vyjadrením CEO zároveň aj potvrdil, že tohtoročný model s čipsetom Snapdragon 8+ Gen 1 a kamerou od Leicy nepríde. Prisľubuje však, že sa budúca generácia smartfónov dostane aj ku nám, čo poteší nejedného fanúšika. O výbave tohto smartfónu však zatiaľ veľa nevieme. Čo je ale možné je, že by sa objavil už o pár mesiacov po boku základných modelov z radu Xiaomi 13. Môžeme navyše rátať s tým, že Xiaomi pri tomto smartfóne nebude šetriť špičkovou výbavou, čo sa zrejme odzrkadlí aj na jeho cene.

Nebude pre fanúšikov lacných smartfónov

Okrem prémiovej výbavy získa Xiaomi 13 Ultra aj prémiovú cenu. Rátame s tým, že sa v jeho útrobách objaví čipset Snapdragon 8 Gen 2 a bude sa sústreďovať na vysoký výkon. Navyše by tento model mohol byť prvým zástupcom 210W nabíjania, na ktorom spoločnosť aktuálne starostlivo pracuje. Šepká sa ale aj o kamere, keďže práve CEO Xiaomi už pred časom poukazoval na to, že v budúcnosti na globálny trh prinesie smartfóny s kamerou od Leicy. A práve tento model by mohol priniesť kameru od spoločnosti Leica.

Xiaomi 12S Ultra 1
Zdroj: Xmobile.sk

O ďalšej výbave smartfónu môžeme taktiež len špekulovať. Čo je však už teraz pre nás isté, objaví sa aj u nás v Európe rovnako, ako minuloročná generácia v podobe Mi 11 Ultra. Po dvoch rokoch teda opäť budeme sledovať globálne predstavenie vrcholného a najlepšie vybaveného smartfónu celej spoločnosti. Predstavenie by mohlo nakoniec prebehnúť už pokojne koncom novembra, prípadne v decembri.

Kúpili by ste si takýto drahší smartfón, ak by ponúkol vrcholnú výbavu? Alebo radšej siahnete po lacnejšom smartfóne? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať