Rychle nabijanie Xiaomi smartfon
Zdroj: YouTube (NiuxTech)

Súboj o rýchle nabíjanie pokračuje: V certifikácii sa objavilo 210W nabíjanie od Xiaomi!

Xiaomi pripravuje príchod prvého smartfónu s podporou 210W nabíjania. Certifikáciou práve prešiel nabíjací adaptér pre takýto smartfón.

Rýchle nabíjanie smartfónov je dnes akýmsi znakom prestíže medzi výrobcami smartfónov. Hlavnými protagonistami rýchlejšieho nabíjania je bezpochyby čínske Xiaomi, no rovnako aj spoločnosť vivo či Oppo. V posledných mesiacoch sme mohli zaznamenať významný nárast rýchlostí nabíjaní, keď sa tieto spoločnosti pokúsili poraziť míľnik 200W, čo sa im aj podarilo. Napríklad také vivo má už v portfóliu model IQOO 10 Pro práve so spomínaným 200W nabíjaním. Teraz však Xiaomi pracuje na niečom úplne inom. Certifikáciou totiž teraz prišiel 210W adaptér nabíjania, ktorý by sme mohli vidieť v niektorom z lepších modelov spoločnosti. Na túto informáciu nás upozornila komunita Xiaomiui.

Nový adaptér ponúkne až 210W nabíjanie

Smartfóny od spoločnosti Xiaomi doteraz ponúkali rýchlosť nabíjania maximálne pri 120W. Príkladom bol napríklad vlajkový Xiaomi 12 Pro, ktorého plnú kapacitu sme mohli nabiť už za približne 20 minút. Najnovšie však spoločnosť zrejme pracuje na až 210W nabíjaní, keďže certifikáciou prešiel adaptér, ktorý by sme neskôr mohli vidieť v balení niektorého zo smartfónov. Nový adaptér bude schopný nabíjať smartfóny výkonom 178.5W či až spomínaných 210W, pričom by sa tak nabíjanie plnej kapacity batérie mohlo znížiť pokojne aj na menej ako 10 minút.

MIUI-11-Animacia-rychleho-nabijania
Zdroj: Xmobile.sk

Čínske Xiaomi už v minulosti predstavilo svoj Hyper Charge, ktoré káblovým spôsobom dokázalo nabiť smartfón pri 200W. Do predaja sa však zatiaľ žiadny smartfón, ktorý by ponúkal práve tento druh Hyper Charge nedostal. Pri skúške nabíjania však Xiaomi prezentovalo nabíjanie na modeli Mi 11 Pro, ktorý bol pre účely prezentovania modifikovaný. Počas nabíjania 200W adaptérom však dokázal model nabiť plnú kapacitu svojej batérie už v priebehu 8 minút, čo zrejme pri novom 210W nabíjaní Xiaomi porazí.

Zatiaľ nevieme, ktorý smartfón tento adaptér využije

Počas posledných týždňov sme mohli sledovať viacero únikov a informácií ohľadom pripravovaných smartfónov. Pozornému fanúšikovi určite neušla ani informácia o tom, že sa aktuálne pracuje aj na vlajkových modeloch z radu Xiaomi 13. A aj keď sme zatiaľ neboli svedkami žiadneho úniku informácií, ktoré by spájali práve toto 210W nabíjanie spolu s niektorým so smartfónov z tejto série, môžeme špekulovať o tom, že by sme takéto nabíjanie mohli vidieť práve v niektorom z týchto modelov.

Xiaomi technologia bezdrotoveho nabijania
Zdroj: Xiaomi (Xiaomi)

Zatiaľ však môžeme o takomto smartfóne len špekulovať. Čo však vieme o pripravovaných vlajkových lodiach je, že základný model radu Xiaomi 13 prinesie opäť kompaktné rozmery, na čo poukázal únik o displeji tohto smartfónu. 210W nabíjanie by sme však skôr mohli vidieť v zariadení ako Xiaomi 13 Pro alebo dokonca Xiaomi 13 Ultra. Bližšie informácie sa snáď dozvieme v blízkej dobe.

Využili by ste vo svojom smartfóne takéto výkonné nabíjanie? Alebo to zatiaľ považujete za zbytočnosť? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať