Xiaomi 13 Ultra kamera
Zdroj: Xiaomi

Dobré správy pre fanúšikov Xiaomi! Prémiový Xiaomi 14 Ultra príde budúci rok aj na globálny trh

Xiaomi 14 Ultra príde podľa posledných únikov aj do Európy. Globálna verzia tohto smartfónu sa objavila priamo v IMEI databáze.

Prémiové smartfóny z dielne čínskeho Xiaomi nie vždy prichádzajú aj na globálny trh. Čínsky gigant si ich občas nechá len v rámci domáceho, teda čínskeho trhu, pričom dôkazom je aj minuloročná prémiová séria Xiaomi 12S. Portál thetechoutlook.com však teraz prináša správu o tom, že prémiový smartfón určený pre budúci rok príde aj na naše predajné pulty. Xiaomi 14 Ultra sa objavil v IMEI databáze, kde poodhalil svoje kódové označenia, ktoré ukázali aj globálne číslo smartfónu. A čo všetko aktuálne o tomto telefóne vieme a kedy príde na trh si teraz prezradíme v našom článku.

Xiaomi 14 Ultra príde aj do Európy

Predbežné certifikácie nám častokrát vedia veľa prezradiť. Rovnako tomu je aj teraz, keďže sa v IMEI databáze objavil kód smartfónu, ktorý bude určený ako pre čínsky, tak aj pre globálny trh. V databáze môžeme aktuálne vidieť model s označením 24030PN60C a 24030PN60G. Záverečné písmenká, teda C a G značia lokalizáciu telefónu, teda čínsky a globálny trh. Vzhľadom na to, že tento kód má patriť práve Xiaomi 14 Ultra, tak už teraz vieme povedať, že sa objaví aj u nás.

Xiaomi 13 Ultra
Zdroj: Xiaomi

Modelové označenie telefónu začína číslicami 2403. Tieto číslice majú značiť očakávaný dátum predstavenia telefónu, teda marec 2024. V tomto čase by malo prebehnúť minimálne čínske predstavenie telefónu, pričom globálne sa môže oneskoriť. Musíme ale spomenúť, že tento rok sa Xiaomi 13 Ultra odhalil v apríli. Predstavenie Xiaomi 14 Ultra v tomto období je teda skutočne na mieste.

Vlajková séria príde na globálny trh o niečo skôr

Ako to už býva zvykom, model s prívlastkom Ultra prichádza na trh o niečo neskôr. Jeho predstaveniu predchádza odhalenie základného a Pro modelu série a rovnako to bude aj budúci rok. Ešte pred predstavením Xiaomi 14 Ultra by sa teda mali odhaliť aj modely ako Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Pro. Ich čínske predstavenie sa odhaduje na november či december tohto roka. V Európe by sme ich zasa mohli. vidieť vo februári či marci budúceho roka. Všetky tri smartfóny by mali vynikať vlajkovým čipsetom Snapdragon 8 Gen 3 od spoločnosti Qualcomm a očakávame aj spoluprácu so spoločnosťou Leica pri ich fotoaparátoch.

Xiaomi 13 Ultra predstavenie
Zdroj: Xiaomi

Ďalšie informácie o výbave týchto smartfónov zatiaľ nemáme. Ešte pred predstavením smartfónov zo série Xiaomi 14 však očakávame globálne odhalenie modelovej série Xiaomi 13T, ktoré je naplánované na jeseň tohto roka. Aj tieto modely majú disponovať fotoaparátom, na ktorom sa podieľala Leica. Narozdiel od základných telefónov vlajkovej série ale majú vsadiť na čipsety zo série MediaTek Dimensity.

Patríte medzi fanúšikov vlajkovej série od Xiaomi? Alebo radšej siahnete po lacnejšom telefóne s kompromismi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať