Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi 13T Pro potvrdzuje svoju prémiovú výbavu certifikáciou: Získa si tento model aj vás?

Xiaomi 13T Pro má vo výbave ponúkať aj prémiový čipset. Certifikáciou nám potvrdzuje skoré predstavenie novej dvojice smartfónov.

Predstavenie ďalších smartfónov z dielne Xiaomi je už za rohom a aktuálne sa môžeme tešiť na odhalenie ako čínskych modelov, tak aj na globálne novinky. Čínske predstavenie sa má týkať novej generácie skladateľného smartfónu, ktorý sa na trhu bude predávať pod označením Xiaomi MIX Fold 3. Okrem novej skladačky však čakáme aj na európske predstavenie série Xiaomi 13T. V tejto sérii sa máme tešiť na základný model a aj Xiaomi 13T Pro, o ktorom sa aktuálne dozvedáme viac. Už teraz vieme, že táto séria bude zameraná na inovácie, no zároveň aj na vysoký výkon, čo nám potvrdzuje aj posledná certifikácia. A to, o čom sme doteraz len špekulovali, sa nám konečne potvrdzuje. Informácie s nami zdieľala komunita Xiaomiui.

Xiaomi 13T Pro ponúkne čipset od MediaTeku

Modelový rad Xiaomi 13T je zatiaľ cieľom viacerých špekulácií a leakerov, pričom doteraz sme sa mohli stretnúť len s informáciou, že jeden model série ponúkne čipset od Qualcommu zatiaľ čo druhý od MediaTeku. Niektoré úniky však poukazovali na to, že Xiaomi 13T Pro by mohol ponúknuť Snapdragon 8 Gen 2, iné sa prikláňali k najnovšiemu MediaTeku. Teraz už ale o čipsete máme jasno, Pro verzia smartfónu siahne po najnovšom MediaTeku, ktorý ponúkne viac než dosť výkonu.

Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xmobile.sk

Xiaomi 13T Pro pritom má podľa poslednej certifikácie vsadiť práve na MediaTek Dimensity 9200+, ktorý je skutočne základom pre výkonné modely. Nová generácia smartfónov od Xiaomi by teda mohla cieliť aj na náročnejších používateľov, ktorí využívajú náročnejšie aplikácie či hrajú hry. Okrem toho sa v certifikácii objavil model so 16GB RAM, teda model bude mať dosť priestoru pre viaceré úkony. Xiaomi sa týmto smartfónom bude môcť pravdepodobne dostať aj na vyššie priečky výkonnostných rebríčkov.

A čo základný model?

Ako sme už spomenuli, jeden zo smartfónov má vsadiť na výkonnejší MediaTek, pričom druhý smartfón má ponúknuť zasa Snapdragon. Keďže sa ale Xiaomi 13T Pro objavil v certifikácii práve s čipsetom MediaTek Dimensity 9200+, tak nám je jasné, že základný model ponúkne práve Snapdragon. Zatiaľ nám ale nie je jasné, či pôjde o Snapdragon 7+ Gen 2 alebo Snapdragon 8+ Gen 1. Xiaomi by však v prípade tohto smartfónu mohlo prekvapiť a priniesť úplne iný čipset.

Xiaomi 12T Pro
Zdroj: Xiaomi

Predstavenie série je už bezpochyby za rohom. Skoršie úniky poukazovali na to, že séria Xiaomi 13T príde do Európy už v septembri. Minuloročná séria Xiaomi 12T pritom prešla predstavením v októbri. Očakávame teda, že nový modelový rad plný inovácií sa nám odhalí už v najbližších týždňoch.

Čakáte na predstavenie série Xiaomi 13T aj vy? A siahli by ste po smartfóne s MediaTekom alebo Snapdragonom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať