Xiaomi Mi 11 Lite_render
via Techradar.com

Dozvedáme sa viac informácií okolo zariadenia Xiaomi Mi 11 Lite vrátane predpokladanej ceny!

Ďalší únik informácií okolo zariadenia Mi 11 Lite odhaľuje jeho očakávanú cenu.

Xiaomi 8. februára predstavilo zariadenie Mi 11 pre globálny trh. Očakávalo sa, že popri jeho boku bude predstavená aj Lite verzia zariadenia, nestalo sa tak. Namiesto toho Xiaomi predstavilo novú kolobežku, či chytrý televízor.

Len deň na to, ako bol predstavený model smartfónu Mi 11, vyplávala na povrch ďalšia certifikácia zariadenia Mi 11 Lite. Ale aj napriek tomu zostalo viacero informácií ohľadne smartfónu pod pokrievkou. Najnovšie portál techradar upozorňuje na ďalšie správy, ktoré sa vynorili okolo zariadenia. Zároveň však treba dodať, že ide (zatiaľ) skôr o „drby“, ako o fakty. Preto treba brať publikované správy s rezervou.

Predsa len by mal disponovať podporou 5G

Portál sa konkrétne odvoláva na známe leakera informácií, Digital Chat Station, ktorý hovorí, že zariadenie bude poháňané procesorom Qualcom Snapdragon 755G. Ide o mobilný procesor, ktorý ešte nebol oficiálne predstavený. Dnes už však vieme, že procesor by si mal nájsť cestu do smartfónov strednej a strednej vyššej triedy.

Portál ďalej píše s odvolaním sa na rovnaký zdroj, že zariadenie ponúkne 64-megapixelovú hlavnú kameru so sekundárnou kamerou, ktorá ponúkne 5-nasobné optické priblíženie.

Za spomenutie určite stojí povedať, že menej známy leaker informácií, Abhishek Yadav, hovorí, že zariadenie bude poháňané procesorom Snapdragon 732G. Vzhľadom na to však, že ide o procesor „len“ s podporou 4G technológie, tak predpokladáme, že informácie nie sú založené na pravde. Okrem iného odkryl aj rendery pripravovaného modelu smartfónu a tiež dodal, že smartfón bude v Indii uvedený na trh ako jeden z modelov Poco.

Mi 11 Lite: Dostupná vlajková loď?

Ďalej jeden z únikov informácií hovorí, že zariadenie by malo byť predstavené koncom tohto mesiaca, prípadne začiatkom toho budúceho. Jedným z dôvodov, prečo Mi 11 Lite nebol predstavený po boku Mi 11 malo byť údajne to, Xiaomi chcelo dať novej vlajkovej lodi možnosť „nadýchnutia sa“, aby pozornosť nebola roztrúsená aj inými smermi. Čo sa týka ceny, tak sa očakáva, že nový model bude stáť približne 330€. Pôjde tak o veľmi podobnú cenu, ako stál Mi 10T Lite. Inými slovami, informácia okolo ceny nemusí byť výrazne vzdialenou od reality.

Mimochodom z predchádzajúcich certifikácií, ktoré vyplávali na povrch, sme sa dozvedeli o batérii s kapacitou 4 520 mAh, či o podpore rýchleho nabíjania pri výkone 33 W.

V každom prípade viac informácií sa bezpochyby dozvieme v priebehu nasledujúcich dní, až týždňov.

Mohlo by vás tiež zaujímať