Poco znacka
Zdroj: Xmobile.sk

Globálne predstavenie modelu Poco M5 je na ceste: Poznáme aj dátum jeho odhalenia!

Poco M5 má prísť už o pár dní ako zástupca strednej triedy smartfónov. Pozrite sa, čo o pripravovanej novinke od Poco zatiaľ vieme.

Poco ako dcérska spoločnosť Xiaomi sa v poslednej dobe ozýva čoraz viac. Len včera vyšla na verejnosť informácia o pripravovanom smartfóne s označením Poco C50, ktorý má byť indickou verziou lacného modelu Redmi A1+ pre globálny trh. Teraz však spoločnosť poukazuje na predstavenie iného modelu, ktorému už aj určila dátum odhalenia. Tešiť sa môžeme na smartfón, ktorý sa na trhu objaví ako Poco M5 a my ho budeme môcť prvýkrát vidieť už o niekoľko dní. Čo má tento model ponúknuť a kedy budeme môcť sledovať jeho predstavenie? Bližšie informácie nám prináša známa komunita Xiaomiui a my sa na ne teraz pozrieme spoločne.

Stredná trieda s podporou 4G konektivity

Väčšina dnešných nových smartfónov prichádza rovno s podporou 5G pripojenia k sieti. Stále sa však nájde veľa používateľov, ktorí 5G sieť nevyužijú a 4G pripojenie im stačí. Práve preto zrejme spoločnosť Poco prináša nový model s označením Poco M5, ktorý bude predstaviteľom strednej triedy v 4G segmente smartfónov. Srdcom smartfónu má byť novopredstavený čipset MediaTek Helio G99. Tento čipset sme zatiaľ v žiadnom smartfóne od Xiaomi a ich dcérskych spoločností nemali možnosť vidieť, preto bude novinka od Poco prvým zástupcom tohto čipsetu od čínskeho giganta.

Poco M4 5G displej
Zdroj: YouTube (Frankie Tech)

Cena smartfónu by mala byť podľa súčasných informácií len niečo málo než 125€. Poco by tak malo vytvoriť strednú triedu smartfónov s atraktívnou cenou, čomu určite prispela aj absencia 5G konektivity v smartfóne. Poco M5 má ďalej ponúknuť operačný systém Android 12 spolu s nadstavbou MIUI 13 pre Poco. Viac informácií o výbave smartfónu zatiaľ nemáme, no predstavenie sa už pomaly blíži. Indický profil spoločnosti totiž poukázal aj na dátum, kedy prebehne globálne odhalenie tohto smartfónu.

Poco M5 uvidíme už budúci týždeň

Predstavenie nových produktov od spoločnosti Poco má prebehnúť presne o týždeň, teda v pondelok, 5.9. 2022. Ak by ste chceli sledovať online odhalenie smartfónu, do diára si zapíšte čas 14:00. Zatiaľ nevieme či sa počas tohto online eventu ukážu aj nejaké iné produkty alebo smartfóny okrem modelu Poco M5. V každom prípade sa ukáže aspoň tento jeden smartfón a podľa našich informácií by mal byť naozaj atraktívnym modelom. CEO indickej divízie spoločnosti totiž poukázal na to, že nový model by mal prísť v naozaj zaujímavom prevedení.

Zadná strana smartfónu by mala byť minimálne v dvoch farebných verziách kožená. Rozprávame sa o žltej a modrej verzii smartfónu, ďalšie farebné verzie modelu Poco M5 zatiaľ neboli potvrdené. Vzhľadom k tomu, že pôjde o lacný model je prekvapivé, že získa takúto prémiovú konštrukciu.

Budete sledovať predstavenie nového smartfónu od spoločnosti Poco? A zvážili by ste aj jeho kúpu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať