Xiaomi 13 render 1
Zdroj: Xiaomiui

Globálne predstavenie vlajkovej série Xiaomi 13 sa blíži: Dvojica modelov prešla známymi certifikáciami

Modelový rad Xiaomi 13 príde do Európy už čoskoro. Nasvedčujú tomu aj nedávne certifikácie v hneď dvoch krajinách na globálnom trhu.

Predstavenie vlajkovej série smartfónov spoločnosti Xiaomi pre rok 2023 prebehlo už pred viac ako mesiacom. Vrcholne vybavené modely s kamerou od spoločnosti Leica však prišli len na čínsky trh, pričom v Európe si ich zatiaľ prostredníctvom oficiálnej distribúcie kúpiť nevieme. To by sa ale v blízkej dobe malo zmeniť, na čo upozorňuje aj portál gsmarena.com. Dvojica smartfónov v zložení Xiaomi 13 a jeho Pro verzie totiž práve prešli známymi certifikáciami aj pre globálny trh. Novinky sa teda už v najbližších týždňoch budú vedieť objaviť v Európe, pričom o ich dátume predstavenia stále len špekulujeme. Pozrite sa, čo všetko o nich zatiaľ vieme.

Modelový rad Xiaomi 13 sa objavil v známych certifikáciách

Globálne predstavenie vlajkových lodí od Xiaomi s najnovším procesorom Snapdragon 8 Gen 2 je stále veľkým otáznikom. Viaceré zdroje totiž poukazujú na rôzne dátumy, kedy by sa modely mohli predstaviť aj v rámci Európy a iných krajín. A zatiaľ čo skoršie špekulácie poukazovali na prelom januára a februára, teraz leakeri odhadujú skôr predstavenie modelov z radu Xiaomi 13 až na konferencii Mobile World Congress v Barcelone. Táto konferencia bude prebiehať na prelome februára a marca, pričom Xiaomi na nej už potvrdilo svoju účasť a sľubuje nové technológie, ktoré predstaví.

Xiaomi 13 Pro
Zdroj: Xiaomi

Teraz sa však smartfóny zo série Xiaomi 13 objavili v známych certifikáciách ako je indická BIS a thajská NBTC. V oboch prípadoch ide o certifikáciu globálnych modelov, čomu nasvedčujú aj kódové označenia smartfónov. Indická BIS certifikácia odhalila len Pro verziu, ktorá má získať kódové označenie ako 2210132G. Písmenko G na konci kódu označuje globálny model, ktorý príde aj ku nám do Európy. V thajskej NBTC certifikácii sme mohli nájsť ako základný, tak aj Pro model. Základný Xiaomi 13 tak v kódových označeniach nájdeme ako 2211133G, pričom si opäť máme všímať písmenko G na konci. Absenciu základného modelu v indickej certifikácii si zatiaľ nevieme vysvetliť. Je však možné, že by sa v Indii nakoniec ani len neukázal.

Výbava má byť identická, model Ultra až neskôr

Vzhľadom k blížiacemu sa predstaveniu smartfónov na globálnom trhu vieme aj informácie o výbave zariadení. Tá sa nemá totiž v porovnaní s čínskymi modelmi líšiť a rovnako majú priniesť aj Snapdragon 8 Gen 2, aj skvelé kamery, na ktorých sa podieľala nemecká Leica. Zmeny teda očakávať nemáme, keďže nám smartfóny v Európe budú úplnými kópiami čínskych zariadení. Pozornosť musíme ale upriamiť aj na verziu smartfónu, ktorá má na trh prísť pod označením Xiaomi 13 Ultra.

Xiaomi 13
Zdroj: Xiaomi

Už teraz vieme, že model s týmto označením príde aj na globálny trh, teda uvidíme ho aj v Európe. Potvrdil to sám CEO spoločnosti prostredníctvom svojich sociálnych sietí. Na jednom predstavení spolu so základnou sériou Xiaomi 13 ho však vidieť nemáme. Vzhľadom k oslavám nového lunárneho roku v Číne totiž majú spomaliť práce na tomto smartfóne. Xiaomi tak nechce jeho vývoj uponáhľať a predstaví ho zrejme až neskôr približne v apríli.

Tešíte sa na predstavenie nových modelov z radu Xiaomi 13? A zvážite kúpu niektorého z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať