Xiaomi 12S Ultra
Zdroj: Unsplash (Shawn Rain)

Je to oficiálne: Vylepšená séria Xiaomi 13S tento rok vôbec nepríde, tvrdí CEO spoločnosti

Séria Xiaomi 13S tento rok nemá vôbec prísť, informuje Lei Jun na sociálnej sieti. Namiesto nej budeme profitovať z modelu Xiaomi 13 Ultra.

Európske predstavenie modelov zo série Xiaomi 13 prebehne už o pár dní. Aj napriek tomu vieme, že čínsky gigant už dávno pracuje aj na ďalších zariadeniach, medzi ktoré môžeme zaradiť aj modely zo série Xiaomi 13T. Minulý rok sa však ku nám nezvyčajne dostala aj ďalšia séria, ktorá bola určená len pre Čínu. Modelový rad Xiaomi 12S tak dopĺňal základné vlajkové modely a priniesol nové technológie. Ak vás ale zaujíma či príde takáto séria smartfónov aj tento rok do predaja, máme pre vás odpoveď. Portál gizmochina.com nás totiž teraz informuje o tom, že sám CEO spoločnosti sa vyjadril k predstaveniu takýchto zariadení zo série Xiaomi 13S. A jeho vyjadrenie vás určite nepoteší.

Séria Xiaomi 13S tento rok nepríde

Čínske Xiaomi predstavuje telefóny ako na bežiacom páse. Mnohí fanúšikovia sa tak už nevedia vyznať medzi tým, ktoré zariadenia patria na globálny a ktoré na čínsky trh. Vlajkové lode však vždy boli stredobodom pozornosti najmä vtedy, keď priniesli nejaké výraznejšie novinky. Modelový rad Xiaomi 12S minulý rok prišiel do Číny s čipsetom Snapdragon 8+ Gen 1 a taktiež kamerou, na ktorej sa podieľala spoločnosť Leica. Ak by ste však tento rok čakali na prémiovú sériu s označením Xiaomi 13S, čakali by ste márne.

Xiaomi 13S Lei Jun
Zdroj: Gizmochina.com

Sám CEO spoločnosti sa totiž na čínskej sociálnej sieti Weibo vyjadril, že séria Xiaomi 13 nemá získať polovičnú generáciu. Nemáme tak čakať na predstavenie modelového radu Xiaomi 13S, ktorý by priniesol nejaké vylepšenia oproti základným modelom. Namiesto toho sa však môžeme tešiť na globálne predstavenie modelu Xiaomi 13 Ultra, ktorý navráti smartfóny s prívlastkom Ultra po dvoch rokoch do Európy.

Modelový rad Xiaomi 13T je už vo vývoji

Ako sme už spomenuli, čínske Xiaomi už pracuje aj na ďalších zariadeniach aj mimo sériu Xiaomi 13. Len nedávno sme sa tak dozvedeli, že aj séria Xiaomi 13T je už v príprave. Tieto modely by mali v rámci Číny prísť v sérii Redmi K60, pričom ku nám by prišli pravdepodobne v druhej polovici tohto roka. Čo všetko však vo výbave prinesú zatiaľ nevieme. Známi leakeri však už informujú o tom, že príprava týchto modelov je už zahájená.

Xiaomi 13 rendery
Zdroj: Xiaomiui

Ak sa však chystáte na kúpu novšieho výkonného telefónu, najbližšie budete môcť siahnuť po modeloch zo série Xiaomi 13. Tú nám spoločnosť predstaví v Európe už túto nedeľu, teda 26. februára o 16:00 nášho času. Predstavenie bude prebiehať v rámci konferencie Mobile World Congress 2023 v španielskej Barcelone.

Láka vás niektorý z výkonnejších modelov pre tento rok? A čakali ste predstavenie modelov zo série Xiaomi 13S? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať