Xiaomi-logo
Zdroj: unsplash.com (BoliviaInteligente)

Kamera Xiaomi Mi 11 je schopná neuveriteľných vecí. Pozrite si nočné zábery

Xiaomi Mi 11 má celkom tri fotoaparáty vybavené najnovšou AI na dosiahnutie neuveriteľne kvalitných nočných záberov. Pozrite, čo dokáže.

O kvalite šošoviek a snímačov v Xiaomi Mi 11 sa povedalo od decembra mnoho. Verní fanúšikovia a prívrženci mobilnej fotografie boli sklamaní, že telefón neponúka dostatočný skok po hardvérovej stránke a prichádza s optikou, ktorá prešla len malými úpravami voči predchádzajúcim špičkovým telefónom Xiaomi. 

Čiastočne to je pravda. Avšak Xiaomi si dalo výnimočne záležať na softwari, ktorý fotografie a videá spracováva. Aj vďaka tomu dokáže vytiahnuť zo záberov neuveriteľne veľa. Taktiež nezabúdajme, že výbava zariadenia, aj keď sme sa s ňou už stretli, nepatrí do žiadnej druhej ligy. Stále ide o najlepšie šošovky a snímače na trhu.

Xiaomi Mi 11 s neuveriteľným nočným režimom

Preto môžeme bez pocitu zaváhania povedať, že ak je niečo, v čom Xiaomi Mi 11 vyniká, sú to jeho fotografie a videá. Nasledujúce média nižšie nech slúžia ako dôkaz nášmu tvrdeniu.

Zariadenie má celkom tri fotoaparáty vybavené najnovšou AI na dosiahnutie neuveriteľne kvalitných nočných záberov. Predchádzajúce telefóny Xiaomi a aj vlajokvé konkurenčné telefóny dokážu pracovať s plnohodnotným nočným režimom len v prípade jednej šošovky – hlavnej. Mi 11 poskytuje tento mód aj pre širokoúhlu šošovku alebo teleobjektív.

Špeciálne algoritmy umelej inteligencie

Medzi inteligentnými funkciami fotoaparátu Xiaomi Mi 11 nájdeme napríklad režim „Ultra Night Video“. Ten je pomocou algoritmov schopný znížiť šum a zlepšiť jas, čím ponúka pre mobilné telefóny až neuveriteľné výsledky.

Režim Ultra Night Video sám o sebe umožňuje natáčať v extrémnej tme. Vďaka algoritmom na potlačenie šumu v reálnom čase a vylepšeniu svetla, sú výsledné obrázky automaticky zosvetlené a zachovajú sa všetky detaily.

Vďaka tomu môžeme získať rovnako prekvapivé videá, aké vidíme v tomto článku. Ukážka toho, čo je Xiaomi Mi 11 schopná zaznamenať pochádza z jedného z najkrajších miest Európy, Budapešti.

Samozrejme, nie je pochýb o tom, že boli použité aj techniky následných úprav a tiež boli použité stabilizačné systémy na dosiahnutie ostrejšieho obrazu. Avšak musíme aj tak povedať, že Xiaomi Mi 11 poskytuje neuveriteľnú kvalitu obrazu aj v ťažkých podmienkach.

Dostupný v Európe

Vlajková loď je konečne dostupná aj v globálnej verzii pre európsky trh za férovú cenu. Najmä ak sa pozrieme na to, že Mi 11 donedávna kráľovala rebríčku najvýkonnejších zariadení a je osadená najnovším procesorom od spoločnosti Qualcomm Snapdragon 888.

Mohlo by vás tiež zaujímať