MIUI 12.5 nebude rovnaká na každom zariadení.
Zdroj: MIUI

MIUI 12.5 postupne mieri do ďalších smartfónov: Je medzi nimi i ten váš?

Nadstavba MIUI 12.5 sa pomaly ale isto začína rozširovať medzi smartfóny a doteraz sme ju v Európe mohli vidieť napríklad u smartfónov Mi 11 či Redmi Note 10S. Xiaomi však aktualizácie vzalo zodpovedne a počas posledného dňa rozšírilo nadstavbu hneď do niekoľkých ďalších zariadení, pričom jedno z nich je i naše európske. Majitelia ktorých smartfónov už môžu testovať novinky? A kedy príde nadstavba i ku vám? Pozrite sa na zoznam smartfónov, ktoré už nové MIUI 12.5 získali.

MIUI 12.5 v Európe

Portál Xiaomiadictos.com informuje o distribúcii aktualizácie do ďalšieho smartfónu z radov Redmi Note. Konkrétne ide o model Redmi Note 10 Pro, ktorý získava MIUI 12.5 zatiaľ len pre Mi Pilot program. Pre nás to je však pozitívnou správou, pretože akonáhle pôjde systém v smartfóne bez problémov, aktualizácia bude uvoľnenou globálne medzi užívateľov.

Veľkosť aktualizácie je 2.8GB a názov má V12.5.1.0.RKFMIXM. Ide o verziu Stable beta, teda systém, ktorý môže a nemusí obsahovať chyby. Od toho tu však Mi Pilot program je a ak všetko pôjde hladko, čoskoro sa MIUI 12.5 dočkáme na modeloch Redmi Note 10 Pro i u nás.

Aktualizácie i v Číne

I mimo Európu sa tešia novej nadstavbe. Ďalšie smartfóny, ktoré získali aktualizáciu, sú ako z radov Redmi, tak i z línie Mi. Konkrétne sa rozprávame o modeloch Mi 10S, Redmi K30i a Mi 10 Youth Edition. Zdá sa, že Xiaomi si s aktualizáciami nedáva načas a takýmto tempom by sme sa druhej vlny aktualizácií mohli dočkať už v najbližších týždňoch.

Tá je mimochodom naplánovaná na letné mesiace. V priebehu júla a augusta by malo byť MIUI 12.5 dostupná pre väčšinu smartfónov vydaných tento alebo minulý rok. Zoznam zariadení, ktoré by mali byť aktualizované v prvej a druhej vlne nájdete na tomto odkaze.

Máte už novú nadstavbu vo svojom smartfóne? A je váš smartfón na zozname? Podeľte sa s nami v komentároch a povedzte nám, na akú novinku sa v nadstavbe tešíte!

Mohlo by vás tiež zaujímať