Poco smartfon (1)
Zdroj: unsplash.com (Vinicius "amnx" Amano)

Model Poco X4 5G je na ceste: Na toto sa môžeme tešiť, vieme, kedy prebehne predstavenie!

Poco X4 5G príde po boku Poco X4 Pro 5G už čoskoro. Očakávať ho môžeme už v najbližších týždňoch so skvelou výbavou i na našom trhu.

Modely z radov Poco stále patria medzi najpopulárnejšie modely z dielne čínskeho giganta. Xiaomi svoju dcérsku spoločnosť Poco klasifikovalo ako zlatú strednú cestu medzi vrcholným Xiaomi a lacnejším Redmi. Vďaka tomu sú modely z radov Poco výhodné i cenovo, no ponúkajú zvyčajne výbavu, ktorú by sme v danej cenovej úrovni vôbec neočakávali. Prvým priekopníkom tejto politiky bol model Pocophone F1, no tento model je už niekoľko rokov starý. Medzi tým spoločnosť Poco rozbehla viacero modelových radov, medzi ktoré môžeme zarátať i sériu Poco X. A zatiaľ čo vieme, aká výbava nás bude čakať u modelu Poco X4 Pro 5G, tak model Poco X4 5G sa nám odhaľuje až teraz. Nové informácie o smartfóne nám prináša portál Xiaomiadictos.com.

Lepší displej oproti predchádzajúcej generácii smartfónov

Model Poco X3 NFC predstavený koncom roka 2020 bol priekopníkom v oblasti špičkových displejov. Síce nám ponúkol len IPS LCD displej, no nie len taký obyčajný. Podporoval totiž funkciu 120Hz obnovovacej frekvencie, čo koncom roka 2020 nebolo bežné. Vyššia obnovovacia frekvencia ako na úrovni 60Hz sa zatiaľ len rozbiehala a práve model Poco X3 NFC bol jedným z prvých, ktorý nám priniesol práve takýto displej s prémiovou 120Hz obnovovacou frekvenciou.

Nový model s označením Poco X4 5G má ponúknuť AMOLED displej s rovnakou 120Hz obnovovacou frekvenciou. Ako však vidíte, pôjde už o AMOLED displej, ktorý oproti pôvodnému IPS LCD panelu prináša niekoľko výhod. Medzi hlavné výhody patrí napríklad lepšia úspora batérie pri aktívnom tmavom režime či podpora funkcie Always-on displej. Veľkosť displeja má byť 6.67″ a rovnako sa povráva i o prítomnosti 108mpx hlavného snímača kamery. Ako je však zvykom, Poco sa rado inšpiruje u sesterského Redmi a i Poco X4 5G má byť inšpirované modelmi zo série Redmi Note 11.

Predstavenie má prebehnúť už čoskoro

Ešte predtým, ako sa pozrieme na očakávané predstavovanie modelu Poco X4 5G či dokonca ďalších modelov zo série, prezradíme si o smartfóne niečo viac. Už teraz totiž vieme, že model má byť poháňaný čipsetom MediaTek, pravdepodobne z radov Dimensity. Dôvodom je prítomnosť 5G konektivity, ktorá je práve v čipsetoch z radu Dimensity podporovaná a práve tieto čipsety sa pýšia vyšším výkonom. Nakoniec by sme chceli spomenúť, že sa tento model v databázach nachádza pod označením 2201116PG, pričom posledné písmenko G značí prítomnosť modelu na globálnom trhu.

Predstavenie smartfónov sa odhaduje na koniec tohto mesiaca, teda februára. Či Xiaomi naozaj aj dodrží takéto načasovanie však zatiaľ nevieme potvrdiť. Model by už mal byť takmer pripravený na predstavenie a vieme, že sa nedočkáme len jedného smartfónu. Poco X4 5G by mal byť doplnený práve i modelom Poco X4 Pro 5G, o ktorom predsa len už niečo vieme.

Čo poviete na model Poco X4 5G, pozdáva sa vám zatiaľ? A ste skôr za Poco, Redmi či Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať