Poco F1
Zdroj: Youtube.com (GSMArena Official)

Získa legendárny Poco F1 nadstavbu MIUI 13 a Android 11? Máme finálnu odpoveď!

Keď bol v auguste 2018 predstavený prvý Pocophone F1, technologický svet sa otriasol v základoch. Nielen že priniesol vlajkový Snapdragon 845 a atakoval najvyššie výkonnostné rebríčky, prišiel s tak nízkou cenou, že každý túžil po svojom Pocu. Dovolíme si povedať, že spoločnosť Poco od tých čias nepriniesla žiadny konkurenčný smartfón a doteraz sa nájdu užívatelia, ktorí tento smartfón obľubujú. Portál Piunikaweb.com teraz priniesol informáciu ohľadom aktualizácie na MIUI 13 a Android 11. Pre Poco F1 by to bola už štvrtá veľká aktualizácia MIUI.

MIUI 13 a Android 11?

Majiteľov legendárneho Poco F1 žiaľ nepotešíme. Trojročný smartfón sa už ďalšej aktualizácie nedočká a ostane „len“ s Androidom 10 a MIUI 12. Model nie je ani na zozname smartfónov pre MIUI 12.5, čo by znamenalo koniec púte pre kedysi najvýkonnejší model na trhu.

Druhým dychom však treba dodať, že model prišiel ešte s operačným systémom Android 8.1 Oreo a dopĺňal ho MIUI 9. Zdá sa, že Poco F1 si už svoje prežil a ak túžite po adekvátnej náhrade, možno je pre vás práve aktuálny Poco F3.

Poco F1

Písal sa august roku 2018 a spoločnosť Poco debutovala ešte ako súčasť giganta Xiaomi. Pocophone F1 bol prvým smartfónom dnes už osamostatnenej značky a priniesol len tú najlepšiu výbavu. Spomínaný čipset Snapdragon 845, duálna 12mpx+5mpx kamera a 20mpx snímač pre selfie snímky. I takto vyzeral vrcholný smartfón v roku 2018 a môžeme vidieť, kam sa trh so smartfónmi odvtedy posunul.

Pre Poco F1 bola výnimočná i 4000mAh batéria, ktorá by dnes už bola pre mnohých nedostatočná, vtedy sme ju však vnímali ako naozaj vysokú kapacitu. Smartfón tiež podporoval 18W nabíjanie a nezaostával ani v oblasti hudby. Zatiaľ čo ostatné smartfóny s jeho cenou mohli o duálnych reproduktoroch len snívať, majitelia Poco F1 si ich užívali naplno.

Veríme, že pre mnohých z vás je prvý model od spoločnosti Poco veľmi nostalgický i keď možno ho stále využívate. Preto by sme sa vás radi spýtali, boli ste fanúšikmi tohto smartfónu či vás nadšenie okolo Poco odišlo? A využívate ho stále?

Mohlo by vás tiež zaujímať