MIUI 12.5 nebude rovnaká na každom zariadení.
Zdroj: MIUI

Na tieto slová sme čakali! Xiaomi uvoľní MIUI 12.5 aj pre tieto staršie smartfóny!

Xiaomi uvoľní MIUI 12.5 nadstavbu pre ďalšie 3 smartfóny, ktoré pôvodne neboli komunikovanými.

MIUI 12.5 nadstavba už čoskoro zavíta do prvých zariadení. Xiaomi len nedávno spustilo distribúciu aktualizácie pre čínske verzie ROM zariadení, pričom sa očakáva, že pre globálne verzie smartfónov, bude aktualizácia distribuovanou už začiatkom budúceho mesiaca. Druhým dychom však treba dodať, že pôjde len o hŕstku smartfónov. Neskôr by však aktualizácia mala byť uvoľnená aj pre ďalšie zariadenia. Zároveň treba dodať, že ku koncu 2. kvartálu tohto roka, by mala byť aktualizovaná väčšina doposiaľ komunikovaných zariadení.

Xiaomi potvrdzuje MIUI 12.5 pre ďalšie smartfóny

Xiaomi ešte vo februári tohto roka zdieľalo informáciu, ktoré smartfóny plánuje aktualizovať. Na konci zoznamu zariadení, bola  uvedená vetička „a ďalšie zariadenia“.

Najnovšie sa dostali do obehu správy, na ktoré poukazuje portál Gizmochina. Portál konkrétne poukazuje na slová jedného z riaditeľov spoločnosti, Feng Zanga. Ten prostredníctvom sociálnej siete Weibo prezradil, že aktualizovanými budú aj ďalšie 3 smartfóny, ktoré neboli doposiaľ komunikovanými. Konkrétne ide o smartfóny, ktoré boli predstavené ešte v roku 2018 – Mi 8, Mix 2S a Mix 3. Očakáva sa tiež, že aktualizovaným bude aj Mix 3 5G. Túto informáciu Zang však nepotvrdil.

Xiaomi vo všeobecnosti softwarovo podporuje svoje zariadenia po dobu 2, resp. 3 rokov. Spoločnosť totiž uvoľňuje 2 veľké aktualizácie Androidu a 3 veľké aktualizácie MIUI nadstavby. Mimochodom, medzi prvými zariadeniami, ktoré dostanú na globálnom trhu aktualizáciu s novou nadstavbou, patria smartfóny Mi 10T, Mi 10T Pro, Mi 10, Mi 10 Pro, a Mi 11.

V prípade, ak vás zaujíma, či aj váš smartfón bude aktualizovaným, tak nám dovoľte, dať vám do pozornosti zoznam komunikovaných smartfónov, ktoré majú byť aktualizovanými.

Mohlo by vás tiež zaujímať