Herné telefóny Black Shark 4 a Pro uvedú už na konci marca.
Zdroj: Black Shark

Nadupaný herný telefón Black Shark 4 aj so svojou Pro verziou predstavia o týždeň

Dva nové herné telefóny, Black Shark 4 a aj Black Shark 4 Pro uvedie partner Xiaomi koncom marca. Na trh doriazia po oficiálnom predstavení.

Nakoniec, po všetkých druhoch certifikácií a čiastkových leaknutých informácií, partnerský výrobca mobilných telefónov Xiaomi oznámil príchod novej generácie herných smartfónov. Reč je o Black Shark 4 a Black Shark 4 Pro, dvoch smartfónoch určených vyslovene milovníkom mobilných hier. Oboch zariadení sa dočkáme do konca mesiaca.

Oznámila to samotná spoločnosť a potvrdila, že dátum uvedenia je nastavený na 23. marca. Uvedenie teda prebehne ešte skôr, ako v prípade ďalšej značky Xiaomi a to POCO, ktorá príde 30.3. so svojím POCO X3 Pro.

Na predstavenie oboch telefónov Black Shark sa tešíme, aj keď už dnes vieme pomerne dobre, čo môžeme očakávať a ako bude nová séria vyzerať. Čo je najdôležitejšie, zistíme, aká bude jej cena a či sa dostane na medzinárodný trh.

Bude výrazný rozdiel medzi Black Shark 4 a jeho Pro verziou?

Rozdiel medzi normálnou a Pro verziou bude pomerne výrazný a mal by sa odraziť najviditeľnejšie na cene zariadení. Prvý je vo verzii procesora. Normálna verzia pošlape na Snapdragon 870, zatiaľ čo tá výkonnejšia bude využívať Snapdragon 888. V oboch prípadoch ide ale o špičku vo svete procesorov a aj ten slabší si bez problémov poradí so všetkými dnešnými hrami. Takto výkonný procesor nedostávajú ani všetky nové zariadenia Redmi alebo POCO.

AMOLED vyhráva nad IPS

Okrem toho sa očakáva, že obidva modely budú mať 120 Hz obrazovku AMOLED, 4 500 mAh batériu s 120 W rýchlym nabíjaním. Samozrejme, rozdiely očakávame v oblastiach, ktoré nemajú až tak výrazný dopad na hranie hier a to napríklad v kvalite šošoviek fotoaparátov. Určité kompromisy môžu byť aj v použitých materiáloch alebo vo veľkosti obrazovky. Aj keď v tomto prípade leaknuté informácie z predchádzajúcich týždňov nasvedčujú, že obe zariadenia budú mať 6,67-palcová obrazovka typu AMOLED.

Všetky informácie sa dozvieme už o pár dní, po oficiálnom predstavení. Z neho vám samozrejme prinesieme podrobný report toho, čo nás čaká v segmente herných telefónov.

Mohlo by vás tiež zaujímať