Redmi A1 1
Zdroj: Redmi India

Najlacnejší model spoločnosti Redmi má čoskoro prísť aj ku nám: Poznáme oficiálnu cenu!

Redmi A1 aj v Európe dodrží cenu pod hranicou 100€ a podmienku čistého Androidu. V najbližšej dobe ho nájdeme aj v našich predajniach.

Po predstavení najlacnejšieho modelu s čistým Androidom od Xiaomi sa viacerí fanúšikovia nevedeli dočkať jeho uvedenia na globálnom trhu. Predstavenie totiž prebehlo v Indii a aj keď bolo určené aj pre globálny trh, v Európe zatiaľ model nevieme zohnať. Reč je o naozaj lacnom zariadení, ktoré nájdeme pod označením Redmi A1 ako prvom zástupcovi nového modelového radu. Tento modelový rad by sa mal vyznačovať naozaj nízkou cenou, pričom sa v smartfónoch objaví len základná výbava. Okrem toho absencia nadstavby MIUI vie prilákať viacerých fanúšikov čistého systému Android. Najnovšie však unikla oficiálna globálna cena modelu, na ktorú poukázal portál notebookcheck.net.

Predaj v Európe čoskoro začne

Ako náš zdroj uvádza, predaj modelu vo Francúzsku by už mal byť spustený. Na stránkach Xiaomi však zatiaľ smartfón s označením Redmi A1 nenájdeme, o oficiálnom spustení predaja sa teda rozprávať nemôžeme. V blízkej dobe by však predaj mohol začať napríklad v krajinách ako Maďarsko či dokonca Slovensko, na čo poukazuje práve tento zdroj. Cena modelu by mohla byť v konečnom dôsledku na našom trhu ešte nižšia, ako tomu bude práve v Indii. Tam sa model mimo štartovaciu cenu pohybuje na úrovni približne 113 dolárov, v Európe by sme však mohli privítať o niečo nižšiu cenu.

Redmi A1 kamera
Zdroj: Xiaomiui

Vzhľadom k tomu, že Redmi A1 bude dostupný len v jednej pamäťovej konfigurácii, môžeme sa rozprávať o jednotnej cene zariadenia. Tá by sa mala zastaviť na úrovni 99€, cenovku pod hranicu 100€ teda stále dodrží. Podľa všetkého by teda príchod modelu do Európy mohol byť už blízko, teda minimálne oficiálnou cestou. S jeho nižšou cenou určite upúta veľké množstvo fanúšikov, ktorých môže osloviť aj základná výbava zariadenia či čistý operačný systém bez MIUI.

Redmi A1 prinesie výbavu, akú sme tu už dlho nevideli

Možno ste si všimli, že novšie smartfóny prichádzajú aj v tej najnižšej cenovej kategórii celkom vybavené a ponúkajú špecifikácie, aké vôbec nepotrebujeme. Vzhľadom k tomu vieme najlacnejšie modely na trhu nájsť s cenovkou okolo 150€, čo pre niekoho môže byť už veľa. To však neplatí u modelu Redmi A1, ktorý naozaj prináša len potrebný základ. Srdcom modelu je čipset MediaTek Helio A22, ktorý už je na trhu nejaký ten rok. V prípade displeja sa rozprávame o 6.52″ IPS LCD paneli, ktorý podporuje 60Hz obnovovaciu frekvenciu. Konštrukciu doplní zadný kožený kryt.

Redmi A1 plagát
Zdroj: Xiaomiui

Smartfón s označením Redmi A1 si budeme môcť kúpiť v pamäťovej konfigurácii 2/32GB a v prípade kamery nájdeme dva snímače. Hlavný snímač ponúkne 8mpx, pričom ho doplní aj 0.3mpx snímač. Model ponúkne aj veľkú 5000mAh batériu bez podpory rýchleho nabíjania. Vôbec sa však nečudujeme, pretože smartfón ponúka starší microUSB konektor pre nabíjanie. V prípade softvéru sa rozprávame o systéme Android 12 v Go edícii.

Pozdáva sa vám cena tohto smartfónu? A zvažujete jeho kúpu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať