Xiaomi-Redmi-Logo
Zdroj: Vosveteit.sk

Najpredávanejšími telefónmi spoločnosti Xiaomi, sú zariadenia Redmi. Rastú i predaje telefónov Poco

Častokrát môžeme počúvať o tom, ako sa darí predajom telefónov Xiaomi. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, či ide skutočne o telefóny s logom Xiaomi? Na túto otázku odpovedá jedna z najnovších štúdií spoločnosti Counterpoint.com.

Najviac sa darí telefónom Redmi

Nie je žiadnym tajomstvom, že do konzorcia spoločnosti Xiaomi, patria i telefóny Redmi, Poco a BlackShark. Všetky tieto modely smartfónov majú inú cieľovú skupinu. Zatiaľ, čo Xiaomi smartfóny sú určené najmä pre prémiovejší segment, tak telefóny Redmi, sa radia medzi dostupnejšie smartfóny. Poco sa zas snaží vyplniť medzeru medzi Xiaomi a Redmi. Telefóny BlackShark, sú primárne určené pre hráčov mobilných hier.

Otázkou teda zostáva, ako sa podznačky Xiaomi, podieľajú na celkových predajoch telefónov konzorcia? Možno vás to prekvapí, ale Xiaomi telefóny tvoria len 17% zo všetkých predaných telefónov. Asi ako tušíte, tak najviac sa darí telefónom Redmi, ktoré podľa publikovaných dát, tvorili celkovo 73% predaných telefónov. Darí sa i spoločnosti Poco, ktorá zvyšuje objem svojich predajov. Ako môžete vidieť nižšie, tak aktuálne Poco tvorí 10% zo všetkých predajov. Rok dozadu, to boli len 4%. Čo sa týka telefónov BlackShark, tak tie podieľajú na celkovom objeme predaja telefónov konzorcia, menej ako 1%. Dáta, ktoré si môžete pozrieť nižšie i vo vizuálnej podobe, sú založené na predajoch za obdobie január 2021 až august 2021. Inými slovami, ide o vcelku živé dáta, ktoré nám ponúkajú obraz o tom, ako sa darí jednotlivým značkám patriacim do konzorcia spoločnosti.

Predaje smartfonov Xiaomi Poco Rredmi BlackShark
Zdroj: counterpointresearch.com

„POCO bolo vyrezané zo spoločnosti Xiaomi ako nezávislá značka začiatkom roku 2020. Keďže Xiaomi sa snaží rozšíriť pokrytie svojich produktov, teraz definovalo sériu Xiaomi (predtým pomenovanú Mi) ako sériu určenú pre špičkový trh. Potom prichádza séria Redmi so zameraním na rozpočet. POCO sa zas pokúša vyplniť medzeru medzi sériami Xiaomi a Redmi tým, že ponúka cenovo dostupné prémiové“ modely. píšu analytici v publikovanej správe. 

Nižšie na infografike, si zas môžete pozrieť to, ako sa spoločnosť Poco podieľala v tomto roku na celkových predajoch telefónov konzorcia v porovnaní s minulým rokom.

Pomer predanych telefonov Poco ku Xiaomi a Redmi
Zdroj: counterpointresearch.com

Sú pre vás čísla vyššie prekvapujúcimi? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by vás tiež zaujímať