xiaomi lei jun
Zdroj: qz.com

Smartfóny spoločnosti Xiaomi používa 15% svetovej populácie

Xiaomi hlási, že prekročilo ďalší míľnik. MIUI nadstavbu používa už viac ako 500 miliónov používateľov, čo je 15% svetovej populácie.

Nie je tajomstvom, že Xiaomi telefóny patria medzi najpredávanejšia zariadenia na sveta. Ukazujú to i posledné štatistiky, ktoré hovoria, že čínsky gigant je druhým najväčším predajcom Android smartfónov na svete. Mimochodom, zaujímavosťou je, že najpredávanejšími telefónmi Xiaomi, nie sú telefóny Xiaomi, ale ich dcérskej značky Redmi, odhalili nedávne dáta.

Vráťme sa však späť k téme, ktorou je počet MIUI používateľov. Ide o používateľov telefónov Xiaomi, Redmi, Poco, ale i Black Shark. Dáta, na ktoré poukázal portál Vosveteit.sk hovoria, že aktuálne nadstavbu MIUI používa viac ako 500 miliónov používateľov, čo je 15% svetovej ľudstva.

Xiaomi rovnako prezradilo, že v priebehu posledného roka spoločnosti pribudlo viac ako 100 miliónov používateľov po celom svete. V priebehu posledných 6 rokov, od roku 2015, sa podarilo čínskemu gigantovi tak celkovo znásobiť používateľov až 5-krát. Len pre zaujímavosť, v roku 2019, MIUI malo už 300 miliónov používateľov.

„MIUI patrí medzi jednu z najobľúbenejších úprav medzi používateľmi systému Android a len málokto vie, že tento systém bol vytvorený ešte skôr, ako bol na trhu prvý smartfón od Xiaomi.“ píše portál Vosveteit.sk

Tento rast spoločnosti na strane používateľov, sa samozrejme odráža i na príjmoch spoločnosti. Len pre zaujímavosť, Xiaomi malo za uplynulý kvartál príjem 78,1 miliardy juanov, čo v prípade medziročného porovnania kvartálov znamená rast príjmov na úrovni 8,2%.

V závere treba dodať, že aktuálne má spoločnosť v pláne predstaviť nadstavbu MIUI 13, ktorá by mala byť širokej verejnosti predstavená ešte v priebehu tohto roka. Konkrétne 16. decembra. Patríte aj vy medzi používateľov telefónov Xiaomi? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by vás tiež zaujímať