Xiaomi 12 Pro
Zdroj: Unsplash (Shiva ID)

Nové modely od Xiaomi budú až o 25% rýchlejšie ako ich predchodca! Pozrite sa na výsledky benchmarku!

Séria Xiaomi 13 má poraziť aktuálne najvýkonnejší model spoločnosti až o 25%. Chystá sa predstavenie skutočného kráľa Androidov?

Spoločnosť Xiaomi nám už o pár dní predstaví nové modely z ich vlajkového radu pre rok 2023. Novinky si prejdú ich čínskym odhalením do konca novembra, pričom čínsky gigant zatiaľ neprezradil konkrétny dátum ich odhalenia. Skoršie vyjadrenie viceprezidenta spoločnosti, Lu Weibinga, nám však potvrdzuje, že ich odhalenie prebehne v prvých troch dňoch budúceho týždňa. Vzhľadom k tomu sa postupne dozvedáme čoraz viac o pripravovaných novinkách. Najnovšie sa v známom benchmarku Geekbench 5 objavili modely ako Xiaomi 13 a jeho Pro verzia a ukázali nám, čoho sú po výkonnostnej stránke schopné. Bližšie informácie nám priniesla komunita Xiaomiui a ak máte zálusk na niektorú z pripravovaných noviniek, túto informáciu by ste nemali prehliadnuť.

Xiaomi 13 a jeho Pro verzia budú o 25% výkonnejšie

Vlajkové lode spoločnosti pod vedením Lei Juna nám ponúknu špičkovú výbavu s najnovšími súčiastkami, aké na trhu nájdeme. Práve z tohto dôvodu by sme ich mali porovnávať najmä so súčasným najlepšie vybaveným smartfónom, ktorý spoločnosť ponúka. Ním je Xiaomi 12S Ultra predstavený v lete tohto roku. Tento model si počas tohto roka získal silnú fanúšikovskú základňu aj pre svoj výkon, ktorý už tak dosahoval pozoruhodných výsledkov na smartfón, ktorý nepatrí medzi herné modely. Pripravované vlajkové lode ho však majú predbehnúť. A nie o málo, ich výkon je podľa známeho benchmarku vyšší až o 25%.

Modely známe ako 2210132C a 2211133C sa totiž objavili v benchmarku Geekbench 5, kde získali naozaj vysoké skóre. Ak vám tieto kódové označenia nič nevravia, tak 2210132C je označenie modelu Xiaomi 13 Pro. Kód 2211133C zasa patrí základnej verzii smartfónu, ktorá by mala v čistom výkone Pro verziu ešte aj poraziť. Na výkon však budú mať dopad aj ďalšie okolnosti ako napríklad chladenie zariadenia, ktoré v tom odohrá veľkú úlohu. Problémy s prehrievaním by sme už ale u týchto modelov registrovať nemali, nakoľko v sebe prinesú čipset Snapdragon 8 Gen 2. Ten spoločnosť Qualcomm umožnila vyrobiť u TSMC ich 4nm+ výrobným procesom a nie u Samsungu, s ktorým mali dlhodobo problémy práve po stránke prehrievania.

Okrem prémiového výkonu aj prémiová výbava

Ako sme už spomenuli, na internete dnes koluje plno informácií o pripravovaných vlajkových lodiach z dielne Xiaomi pre rok 2023. Jednou z hlavných informácií je najmä prítomnosť kamery od Leicy, ktorá by sa mala objaviť aj v Európe. Prvé modely z dielne čínskaho giganta s Leicou si totiž nechali len v Číne a ak by sme u nás chceli siahnuť po Leice, museli by sme zvoliť konkurenčný Huawei. Okrem toho by nás malo u modelov čakať výkonné nabíjanie a kompaktná konštrukcia u základného modelu.

Xiaomi 13 farby
Zdroj: Xiaomiui

Základný Xiaomi 13 má priniesť plochý displej a nie rovnako zakrivený, ako mal jeho predchodca. Pro verzia naopak so zakriveným displejom podľa únikov príde. Tešiť sa máme aj na viaceré farebné kombinácie a konštrukciu, akú sme u čínskeho giganta dávno nevideli. Podľa únikov by sa totiž v pripravovanej sérii malo objaviť aj keramické telo smartfónov.

Čo poviete na takýto výkon pripravovaných noviniek? Kúpili by ste si niektorú z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať