Xiaomi Poco X3_recenzia
Zdroj: YouTube (Isto está ligado? /// Rui Tukayana)

Očakávaný model s označením Poco F4 Pro zrejme nepríde: Má pre nás Xiaomi nejakú náhradu?

Poco F4 Pro na globálny trh nakoniec vôbec nepríde. Xiaomi zastavuje vývoj systému pre tento model a pripravuje predstavenie bez neho.

Už dlhšiu dobu sa šepká o tom, že Xiaomi plánuje priniesť na globálny trh smartfón s označením Poco F4 Pro. Má ísť o skutočného nástupcu modelu Poco F2 Pro, ktorý získal veľkú popularitu na celom globálnom trhu. Jeho nástupca v podobe Poco F3 však nepriniesol očakávaný úspech a tento rok mala prísť zmena. Zo série Poco F mali prísť hneď dva smartfóny, ktoré si mali vziať inšpiráciu v modelovom rade Redmi K50. Ako nás však informuje komunita Xiaomiui, všetko bude nakoniec inak. Ak ste si teda brúsili zuby na očakávanú Pro verziu smartfónu, ktorá mala vychádzať práve z Redmi K50 Pro, máme pre vás smutnú správu. Ku nám totiž zrejme vôbec nepríde.

Poco F4 Pro prechádza do zabudnutia

Medzi toľkými chaotickými názvami smartfónov naprieč všetkými dcérskymi spoločnosťami Xiaomi sa len ťažko vieme vyznať. Čo však bolo každý rok isté bola čínska séria Redmi K, ktorá sa na globálny trh dostávala pod označením Poco F. Základný model série Redmi K50 tak mal prísť na globálny trh pod označením Poco F4, tu však narážame na zmenu. Poco F4 totiž bude len Redmi K40S, ktorý je len mierne upraveným modelom Poco F3 z minulého roka. Základný Redmi K50 ku nám prísť vôbec nemá a lepšie vybavený Redmi K50 Pro sa mal u nás objaviť ako Poco F4 Pro.

Xiaomi však postupne prestal vyvíjať systém pre tento model, ktorý sa v kódoch objavoval ako matisse, 22011211G či L11. Malo ísť o globálny smartfón, ktorý ku nám mal prísť práve ako Poco F4 Pro. Smartfón poháňať vlajkový čipset MediaTek Dimensity 9000 a tešiť sme sa mali na 108mpx hlavný snímač kamery, 120W nabíjanie pre 5000mAh batériu a taktiež 120Hz OLED displej. Posledná zmienka o vývoji systému pre tento model však pochádza z 19. apríla a Xiaomi na ňom už dlhšiu dobu nepracuje. Zdá sa teda, že Redmi K50 Pro teda ostane určený len pre čínsky trh.

Nestalo sa to prvý raz

Rovnaký osud ako Poco F4 Pro minulý rok postihol model Poco F3 Pro. Pro verziám smartfónov sa u Poco zrejme nedarí a spoločnosť si vystačí so základnými verziami smartfónov. V tomto prípade je to však obrovská škoda, nakoľko základný model s označením Poco F4 neprinesie očakávané zmeny a medzi novým modelom a minuloročným Poco F3 nenájdeme veľa zmien. Fanúšikovia v tomto smere môžu radšej investovať do staršieho a lacnejšieho Poco F3 a nový model nemusí získať očakávaný úspech.

Už o pár dní však Poco chystá nové predstavenie, počas ktorého očakávame príchod lacného Poco C40, no šepká sa aj o smartfónoch ako Poco X4 GT či práve predstavení modelu Poco F4. Ďalšiu verziu však v podaní Poco F4 Pro neuvidíme a budeme si musieť vystačiť s ďalšími smartfónmi, ktoré pre nás Poco pripravuje.

Plánovali ste kúpu smartfónu Poco F4 Pro? Alebo si brúsite zuby na iný smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať