Poco novy maskor
Zdroj: Poco

Poco vydáva svoj vlastný Stable tester program, je váš smartfón kompatibilný?

Poco sa snaží takmer úplne odpútať od Xiaomi a vydáva svoj vlastný Stable tester program. Patrí vaše zariadenie medzi kompatibilné?

Poco sa po osamostatnení od Xiaomi rozhodlo vydávať svoje vlastné alternatívy funkcií a jednou z nich je i nový testerský program pre aktualizácie systému. Tzv. Stable tester program prinesie novinky zo systému a jeho aktualizácie skôr, ako bežným užívateľom. Rovnakú funkciu má i Mi Pilot program, ktorý poznáme už zo smartfónov Xiaomi, resp. Redmi. Pozrite sa, či je vaše kompatibilné a ako sa do programu môžete prihlásiť. O programe informoval portál Xiaomiadictos.com.

Kompatibilné smartfóny

Na zozname kompatibilných smartfónov pre Stable tester nájdeme obľúbený model z minulého roku, ale taktiež exkluzívne indické modely. O ktoré teda ide?

Poco informuje, že testerský program sa bude týkať ako indických, tak i globálnych a európskych ROM. Ak by ste mali záujem, registrácia je jednoduchá, no treba si k nej pripraviť niekoľko údajov. V každom prípade idete však do rizika, pretože testovacie ROM nemusia byť stabilné a niektoré funkcie nemusia správne fungovať.

Poco Stable tester

Poco Stable tester prináša najnovšie aktualizácie pre nadstavbu MIUI 12, resp. 12.5 a taktiež najnovšie verzie Poco launcheru, ktorý sa vyznačuje tzv. App drawer, teda typickým menu s aplikáciami. Aby ste zistili, či váš smartfón bol vybraný pre toto testovanie, musíte si pripraviť svoje Mi ID, alebo teda Poco ID. Toto 10-miestne číslo sa nachádza v nastaveniach a je to číslo vášho Mi konta. Keď si ho pripravíte, tak po prihlásení sa do programu zájdete na tento zoznam a zistíte, či ste boli vybraní. Nezabúdajte však, že zmyslom programu nie je obdržať nové funkcie skôr ako ostatní, avšak informovať Poco o chybách v systéme a tým ho vylepšiť pred plným spustením.

Je pre vás testerský program atraktívny i za cenu nestabilného systému? Či máte radšej stabilný systém i keď si naň musíte počkať? Dajte nám vedieť v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať