ShareMe Xiaomi
Zdroj: Xiaomi

Pozrite sa, ako môžete z vášho Xiaomi pomocou aplikácie ShareMe, zdieľať súbory s Windows 10 i MacOS

ShareMe je aplikácia, ktorou disponuje každé Xiaomi. Umožňuje presun súborov medzi smartfónom a PC s OS Windows i MacOS, pozrite sa ako na to!

Aplikácia ShareMe sprevádza smartfóny s nadstavbou MIUI už veľmi dlhú dobu a možno ste si jej ani len nevšimli. Aplikácia pôvodne prišla s názvom MiDrop len pre zariadenia Xiaomi, avšak po premenovaní sa dostala i do obchodu Google Play a dnes ju môžu využívať i majitelia smartfónov rôznych značiek. Majitelia počítačov s OS Windows majú samozrejme na výber i zdieľanie cez nabíjací kábel, MacOS však túto funkciu neumožňuje a práve preto by ste sa mali pozrieť, ako jednoducho s aplikáciou ShareMe môžete zdieľať súbory s oboma operačnými systémami rýchlo a efektívne.

Zdieľanie cez ShareMe

K zdieľaniu súborov cez aplikáciu ShareMe nepotrebujete vôbec žiadne príslušenstvo. Všetko sa prenáša cez prenosný hotspot, ktorý sa sám aktivuje. Prvým krokom k zdieľaniu je otvorenie aplikácie ShareMe, ktorú by majitelia Xiaomi smartfónov mali mať predinštalovanú.

V prvom kroku zvolíme možnosť Webshare. Vyberieme možnosť Zdieľať, ako vidíte na druhej snímke a otvorí sa vám okno s vašou galériou. Z nej si vyberiete položky, ktoré chcete zdieľať a následne vyberiete možnosť Odoslať. Zobrazia sa vám údaje o vašom prenosnom hotspote, cez ktorý sa budete môcť pripojiť ku smartfónu a stiahnuť príslušné súbory. Predtým, než kliknete na možnosť Ďalej, pripojte sa z vášho počítača k WiFi hotspotu.

Zdieľanie ShareMe PC
Zdroj: Xmobile

Po výbere možnosti Ďalej v smartfóne sa vám zobrazí QR kód spolu s adresou, ktorú zadáte do vášho internetového prehliadača v PC.

Už stačí len kliknúť na ikonu sťahovania a súbor máte v sekunde vo vašom počítači.

Kompatibilita

Výhodou aplikácie ShareMe je možnosť práce i na viacerých smartfónoch, nielen na Xiaomi. Ako sme uvádzali na začiatku, tento spôsob funguje i na viacerých počítačových OS a preto už nemusíte posielať svoje súbory zložito cez mail, ak ich chcete dostať do vášho počítača s MacOS. Aplikácia však v sebe skrýva i mnoho ďalších funkcií, ako je napríklad zdieľanie medzi smartfónmi, tomu sa však budeme venovať nabudúce.

Tak čo, poznali ste túto funkciu? A budete ju využívať? Dajte nám vedieť v komentároch a nezabudnite sa pozrieť i na ďalšie naše návody!

Mohlo by vás tiež zaujímať