Xiaomi 13 render 1
Zdroj: Xiaomiui

Prečo modely Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro prišli s iným displejom a konštrukciou? CEO spoločnosti to vysvetlil!

Séria Xiaomi 13 nám ponúkla dve rozdielne konštrukcie s rozdielnymi typmi displeja. CEO Xiaomi nám teraz objasnil, prečo sa tak stalo.

Ak ste sledovali predstavenie nových vlajkových lodí od Xiaomi pre rok 2023, prípadne ste si ich už stihli poriadne prezrieť, určite ste si všimli podstatného rozdielu oproti minulým rokom. V predchádzajúcich vlajkových sériách sme si totiž len ťažko všimli rozdiely v konštrukcii medzi základným a Pro modelom. Hlavným rozdielom série Xiaomi 12 bola veľkosť modelov, no iných zmien sme si na prvý pohľad všimnúť nemohli. O to viac nás prekvapilo, keď sme uvideli sériu Xiaomi 13, ktorá odlíšila základnú a Pro verziu smartfónu už od pohľadu. Základný model ponúka plochú a hranatú konštrukciu s plochým displejom. Naopak Pro model prišiel so zaoblenými hranami displeja a zaoblenejším telom. Portál gizmochina.com nám teraz prináša vysvetlenie, prečo tomu tak je.

Pro verzia má ponúknuť uhladený dizajn

Keď sa pozriete na smartfón s plochým a na druhý model so zakriveným dizajnom, pravdepodobne na vás ten so zakriveným displejom bude pôsobiť o niečo prémiovejšie. Dôvodom, prečo Xiaomi siahlo v prípade Pro modelu po zakrivenom displeji je práve uhladený a prémiový dojem zo zariadenia. Zakrivený displej rovnako umožňuje spoločnosti vytvoriť o niečo tenšiu konštrukciu, pričom prémiové smartfóny sa snažia na trh priniesť čo najmenej hrubé telo. Navyše nám tento typ displeja v prípade Xiaomi 13 Pro umožňuje využiť konštrukciu efektívnejšie. V konečnom dôsledku sa teda nestretáme so žiadnymi rámčekami po stranách.

Xiaomi 13 Pro
Zdroj: Xiaomi

Základný model naopak priniesol kompaktnú konštrukciu s menším displejom. Displej je v tomto prípade ale plochý, s čím sme sa v prípade jeho predchodcu, teda Xiaomi 12 nestretli. Fanúšikovia však volali aj po plochom displeji, ktorý podľa niektorých používateľov prináša viac výhod. Dokážeme vďaka nemu eliminovať riziko náhodných dotykov po stranách a za spomenutie stojí aj lepšia možnosť opravy displeja v prípade jeho rozbitia. Určitá skupina fanúšikov si teda pochvaľuje najmä konštrukciu modelu Xiaomi 13.

Séria Xiaomi 13 poteší úplne každého

Čínska spoločnosť Xiaomi sa svojou novou vlajkovou sériou chcela zavďačiť väčšej skupine fanúšikov. Jedna skupina totiž preferuje skôr ploché displeje, čo sa im so sériou Xiaomi 13 splnilo. Po Pro verzii pravdepodobne siahnu fanúšikovia zakrivených displejov a väčších konštrukcií zariadení. Na ceste má byť podľa našich informácií tiež verzia Xiaomi 13 Ultra, ktorá by mala prísť aj na globálny trh. Minuloročný model s prívlastkom Ultra totiž do Európy neprišiel, no CEO Xiaomi na svojich sociálnych sieťach potvrdil, že tento rok tomu bude inak.

Xiaomi 13
Zdroj: Xiaomi

Globálne predstavenie vlajkových lodí zo série Xiaomi 13 by malo prebehúť začiatkom budúceho roka. V súčasnosti sa rozpráva o mesiaci január, keďže aj čínske predstavenie prebehlo skôr, ako sme zvyknutí. Po boku týchto modelov má prísť aj nadstavba MIUI 14, ktorá by sa neskôr postupne mala dostať aj do už predstavených smartfónov. Novinky by sme si teda u nás mali vedieť kúpiť v Európe už počas prvého kvartálu budúceho roka.

Oslovili vás novinky zo série Xiaomi 13? A ktorý je váš obľúbený, základný alebo Pro model? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať