Redmi
Zdroj: YouTube (Beebom), úprava Vosveteit.sk

Predstaví Redmi dostupný herný smartfón? Údajne je predo dvermi. Spoločnosť zdieľa prvé informácie!

Redmi sa chystá v spolupráci so spoločnosťou MediaTek predstaviť herný smartfón.

Dcérska značka spoločnosti Xiaomi, Redmi, je dobre známou hlavne pre používateľov, ktorí si potrpia na atraktívnu cenu. Dôvodom je, že Redmi prináša relatívne lacné smartfóny so zaujímavými špecifikáciami, ktoré oslovujú stále viac používateľov v segmente lacnejších zariadení a strednej triedy. Neznamená to však, že Redmi nevie vytvoriť vlajkový smartfón, ktorý môže konkurovať tým najlepším zariadeniam na trhu. Dobrým príkladom je produktová rada Redmi K40.

Redmi chystá dostupný herný smartfón

Najnovšie portál Gizchina.com upozorňuje na zariadenie, ktoré pravdepodobne osloví všetkých hráčov mobilných hier. Dôvodom je, že spoločnosť publikovala niekolko informácií ohľadne pripravovaného smartfónu. Tou najhorúcejšou správou je pravdepodobne použitý procesor MediaTek 1200, ktorý je vyrobený 6nm technologickým procesom. Len pre zaujímavosť, Xiaomi bolo v minulom roku najväčším zákazníkom spoločnosti MediaTek, ktorá v roku 2020 predala najviac mobilných procesorov na svete. Dokonca predbehla aj dlhoročného lídra, spoločnosť Qualcomm.

Redmi_smartfon pohanany procesorom MediaTek 1200
Zdroj: Redmi

Ďalšie správy hovoria o OLED panely, ktorý by mal byť z kuchyne Samsungu. Konkrétne by malo ísť o generáciu displejov Samsung E4 AMOLED, ktorá je napríklad prítomnou v produktovej rade smartfónov K40. Len pre zaujímavosť, K40 bol označený nedávno organizáciou DisplayMate za smartfón s „najlepším plochým displejom“ na trhu.

Vráťme sa však späť k chystanému smartfónu z kuchyne Redmi. Aktuálne dostupné správy hovoria o batérii s kapacitou 5 000mAh, či o rýchlom nabíjaní pri výkone 65W. V praxi by to malo znamenať, že smartfón bude možné nabiť za menej ako jednu hodinu. Rovnako sa špekuluje aj o tom, že smartfón bude disponovať hardwarovými tlačidlami, ktoré by mali slúžiť na ovládanie hier.

V závere však musíme dodať, že o pripravovanom smartfóne vieme zatiaľ vcelku málo, hoci Redmi začalo vypúšťať prvé špecifikácie. V každom prípade, malo by ísť o cenovo dostupný herný smartfón, ktorého cena sa očakáva niekde na úrovni okolo 300 dolárov. Hneď ako budú dostupné ďalšie správy, tak vám ich prinesieme.

Mohlo by vás tiež zaujímať