Xiaomi elektromobil
Zdroj: Unsplash.com (Ernest Ojeh, úprava xmobile)

Prvý elektromobil od Xiaomi objavili v uliciach: Ako bude toto vozidlo vyzerať? Pozrite sa!

Xiaomi má práce na svojom elektromobile už v pokročilom štádiu. Pozrite sa, aké snímky tohto vozidla unikli na internete.

O tom, že viacerí väčší výrobcovia elektroniky začali pracovať na elektromobiloch, ste už možno počuli. Výnimkou nie je ani čínsky gigant Xiaomi, ktorý je najmä výrobcom smartfónov a inej elektroniky inteligentnej domácnosti a podobne. Už sú tomu totiž dva roky, odkedy CEO spoločnosti na veľkom predstavovaní s označením Xiaomi Mega Launch oznámil po boku telefónov z radu Mi 11 aj prvý elektromobil. Na ňom má čínsky gigant pracovať dlhšiu dobu, no aktuálne sa povráva už o tom, že prvé modely budú pripravené. Napomáha tomu aj fakt, že takýto elektromobil objavili v Číne v uliciach, na čo nás upozornila komunita Xiaomiui. Ako teda bude toto vozidlo vyzerať? Pozrite sa na to spolu s nami.

Vývoj prvého elektromobilu je v pokročilej fáze

Po dvoch rokoch od oznámenia vstúpenia spoločnosti na tento trh môžeme vidieť aj reálne výsledky. Už počas minulého roka nám čínsky gigant prezentoval, akým spôsobom bude fungovať autonómne riadenie vozidla, na ktorom pracuje. Nemali sme však o ňom žiadne bližšie informácie a najväčšie dohady boli o tom, aký druh vozidla Xiaomi na trh prinesie. Je totiž celkovo známym faktom, že práve CEO spoločnosti je veľkým fanúšikom športových rýchlejších vozidiel, no niektoré zdroje poukazovali aj na SUV. Vďaka snímkam, ktoré sa objavili na internete ale vieme, o aké vozidlo nakoniec pôjde.

O tom, že Xiaomi pokračuje v prácach na svojom elektromobile, nás informovali aj finančné správy od spoločnosti. Počas prvých troch štvrtín minulého roka totiž čínsky gigant utratil viac ako 270 miliónov amerických dolárov, ktoré investoval práve do vývoja tohto vozidla. Súčasné informácie poukazujú na to, že elektromobil by mal prísť do výroby v prvej polovici roka 2024, teda už v priebehu najbližších rokov uvidíme prvé výsledky. Tu ale treba poznamenať, že toto vozidlo príde len na čínsky trh. Nejakú chvíľu ešte potrvá, kým sa čínske elektromobily uchytia aj na európskom trhu.

Ide skutočne o vozidlo od Xiaomi?

Keď sa pozriete na elektromobil, ktorý sa nachádza na snímkach, je celý prekrytý. Dôvod je jednoduchý, výrobca nechce, aby ho na verejnosti videli v kompletnej podobe. Tu ale treba poznamenať, že práve takýto tajomný elektromobil môže vzbudzovať množstvo otázok. Nemôžeme si totiž pri ňom byť istí, že sa spája práve so Xiaomi a ide o spomínané vozidlo. Viacerí ľudia v Číne však prehlasujú, že elektromobil od Xiaomi už videli a prezrádzajú, že toto vozidlo skutočne pochádza z dielne čínskeho giganta.

Na dôveryhodnosti snímkam pridáva aj to, že boli poriadené blízko technologického parku spoločnosti. Zdá sa teda, že Xiaomi pod vedením Lei Juna už na vozidle pracuje v pokročilej fáze. V konečnom dôsledku by sme sa tak prvého elektromobilu mohli dočkať už v najbližších mesiacoch a dohady o výrobe v prvej polovici roka 2024 by mohli byť pravdivé.

Pozdáva sa vám takýto elektromobil od Xiaomi? Alebo by ste mu skôr nedôverovali? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať