Xiaomi elektromobil
Zdroj: Unsplash.com (Ernest Ojeh, úprava xmobile)

Xiaomi elektromobil je na ceste: čo vieme z predstavenia?

Elektromobil od Xiaomi? Spoločnosť dnes oznámila svoj vstup na trh s elektromobilmi, pozrite sa na informácie o vozidle i ďalších novinkách!

Druhý deň predstavovania Xiaomi zariadení je za nami a už poznáme všetko, čo Xiaomi plánovalo predstaviť. Od kompletnej rodinky Mi 11, cez fitness náramok Mi Band 6, skladateľný Mi MIX Fold až po elektromobil od Xiaomi. Čo vieme o pripravovanom elektromobile a kedy bude predstavený? Pozrite sa na zatiaľ dostupný informácie.

Vývoj elektromobilu

Vývoj elektromobilu sa neudial zo dňa na deň. Počas predstavovania nám bolo oznámené, že tomuto rozhodnutiu, teda vstúpeniu na trh s elektromobilmi, predchádzalo naozaj dlhé rozhodovanie, mnohé konferencie a stretnutia s už ostrieľanými výrobcami a v neposlednom rade veľká investícia. Xiaomi nám však nechce dodať len tak nejaký elektromobil, ide naozaj o veľkú vec a Xiaomi záleží na kvalite. Preto sme sa dnes nedočkali výsledného elektromobilu. Avšak sme obdržali oznámenie o vstupe na trh.

Oznámenie a elektromobil

Oznámenie o vstupe na trh s elektromobilmi sme mohli vidieť už skôr na sociálnych sieťach Facebook či Twitter.

Počas eventu nám bolo oznámené, že vývoj bude prebiehať pod kompletne dcérskou značkou Xiaomi a výsledku by sme sa mali dočkať i globálne. Dobrou správou pre nás teda je, že po 11tich rokoch pôsobenia čínskej spoločnosti Xiaomi sa sústredia viac i na globálny trh.

Ďalšie novinky

S globálnym pôsobením Xiaomi prichádza i nové logo spoločnosti. To bolo vyberané veľmi starostlivo a má predstavovať život. Život, ktorý Xiaomi produkuje a mieri ešte veľmi vysoko. O veľkú zmenu však nejde, v skutočnosti sa len upravilo pôvodné logo, ktorému sa len zaoblili okraje. Popri logu sa upravili i farby spoločnosti, u ktorých sa popri typickej oranžovej môžeme tešiť i na elegantnú čiernu a sivú. Nižšie sa môžete pozrieť na Xiaomi v novom kabáte.

Naplnil Xiaomi Mega Launch vaše očakávania? A ktoré zariadenie vás najviac zaujalo a zvažujete jeho kúpu? Mi 11 Ultra, Mi 11 Lite, skladateľný Mi MIX Fold či dokonca elektromobil? Podeľte sa s nami v komentároch a sledujte najnovšie správy zo sveta Xiaomi!

Mohlo by vás tiež zaujímať