Xiaomi čakajú veľké zmeny: Tento rok môže byť pre spoločnosť kritický, oznámil jej CEO

V Xiaomi môžeme očakávať výrazné zmeny. Spoločnosť sa má v priebehu roka sústrediť na novinky, zmeny máme čakať najbližšie roky.

Počas posledných rokov pôsobenia spoločnosti Xiaomi na globálnom trhu sme mohli sledovať jej výrazný posun vpred. Za tak krátky čas sa stihla dostať na vrcholy rebríčkov v predaji smartfónov a prerazila aj v ďalšom segmente ako je napríklad nositeľná elektronika alebo produkty inteligentnej domácnosti. Známa spoločnosť ale pracuje na zvyšovaní svojej popularity aj v Číne, kde prináša oveľa viac produktov ako u nás v Európe. Nie je žiadnym tajomstvom, že už takmer dva roky pracuje na elektromobile, o ktorom by nám mala v blízkej dobe priniesť ďalšie informácie. Ako nás ale informuje portál mundoxiaomi.com, ďalší rok má byť pre čínskeho giganta kritický. Informuje o tom sám CEO spoločnosti, Lei Jun.

Rok 2023 môže znamenať veľké zmeny

V posledných dňoch sa okolo Xiaomi pohybuje mnoho informácií, ktoré značia veľké prevraty. Jednou z nových správ je napríklad povýšenie Lu Weibinga, ktorý doteraz tvoril viceprezidenta spoločnosti a zároveň manažéra Redmi. Vďaka povýšeniu sa však stal aj prezidentom skupiny, čo dosiahol pri oslávení štvrtého roku pôsobenia v spoločnosti. Veľké zmeny vo vedení môžu znamenať aj zmenu smeru, akým sa bude Xiaomi uberať počas nasledujúcich rokov. A ako informuje sám CEO spoločnosti, teda Lei Jun, tento rok má byť kritický.

Xiaomi_svet
Zdroj: Wikimedia, Xmobile.sk

Akým spôsobom to myslí? Nové zmeny si buď získajú viac fanúšikov a viac priaznivcov alebo spôsobia, že Xiaomi bude mať nižší zisk. Jednou z hlavných zmien môže byť napríklad aj to, že sa na trhu má objaviť menej smartfónov a sústrediť sa majú na kvalitu menšieho počtu zariadení. Túto informáciu nám prinieslo už pred nejakou dobou aj Redmi, ktoré poukázalo na to, že tento rok máme na trhu vidieť menej telefónov z radu Redmi Note. Tých bolo minulý rok skoro až dvadsať, čo rozhodne nebolo malé číslo a spoločnosť sa tak musela starať o veľké množstvo zariadení.

Ako to bude s elektromobilom od Xiaomi?

Ako sme už v úvode načrtli, zmeny sa môžu týkať aj elektromobilov. Kritická situácia totiž môže nastať aj z dôvodu zmeny orientácie spoločnosti do budúcna. Nie je žiadnym tajomstvom, že práve Lei Jun stojí za projektom vývoja elektromobilu, ktorý by sa mal opäť o niečo viac odhaliť už v najbližších týždňoch. Práve tento smer môže byť ten, na ktorý sa čínsky gigant zameria o niečo viac počas tohto roka. Ako to však bude sa budeme musieť nechať prekvapiť. Zo slov CEO spoločnosti ale vieme, že môžeme očakávať nejaké výraznejšie zmeny.

Xiaomi
Zdroj: Wiki

Tieto zmeny by čínske Xiaomi mohlo prezentovať najbližšie dva až tri roky, čím by sa opäť mohla posunúť v rebríčku predajov. Jedna vec je teraz ale už jasná. O pár rokov tu nebudeme mať Xiaomi tak, ako sme ho poznali doteraz a nový smer sa má prispôsobiť podmienkam trhu a určiť nové trendy.

Aké zmeny u Xiaomi očakávate vy? A privítate na trhu menej smartfónov alebo vám súčasný počet neprekáža? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať