Redmi telefon_logo
Zdroj: Xmobile.sk (Peter Borko)

Séria Redmi K60 príde už o pár dní! Ponúkne najvýkonnejší čipset aj vrcholnú výbavu!

Modelový rad Redmi K60 príde do Číny ešte tento rok. Skoršie predstavenie trojice smartfónov budeme môcť sledovať už o pár dní.

Po predstavení vlajkovej série materskej spoločnosti Xiaomi prichádzajú na rad dcérske značky. Ďalšími smartfónami, ktoré na trh prídu, budú od dcérskeho Redmi, ktoré už teraz odhaľuje viaceré informácie o svojich vlajkových lodiach. Modelový rad Redmi K60 teraz získal aj svoj dátum predstavenia a na oficiálnych plagátoch môžeme vidieť tiež informácie o niektorých súčastiach výbavy. Tieto plagáty s nami zdieľala komunita Xiaomiui, ktorá nás informuje ako o oficiálnom dátume predstavenia noviniek, tak aj o nejakej tej výbave. A aj keď tieto smartfóny neprídu na globálny trh, niektoré z nich sa u nás objavia pod záštitou spoločnosti Poco. Budú totiž základom pre modelový rad Poco F5.

Séria Redmi K60 príde už o pár dní

Vlajková séria od spoločnosti Redmi má prísť ešte pred koncom tohto roka. Toto čakal pravdepodobne len málokto, keďže Redmi smartfóny zo série Redmi K zvyčajne prináša až po prelome roka. Konkrétnym dátumom bude 27. december, pričom ku skoršiemu predstaveniu telefónov pravdepodobne prispelo aj skoršie predstavenie čipsetov od spoločnosti Qualcomm. Tie majú z veľkej časti poháňať sériu Redmi K60, ktorá by sa mala skladať z troch zariadení. Podľa našich informácií by mal základný a Pro model poháňať práve novopredstavený Snapdragon 8 Gen 2.

V sérii by sa mal objaviť aj slabšie vybavený Redmi K60E, ktorý má ako jediný priniesť čipset od spoločnosti MediaTek. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o výkonnejší čipset ako napríklad MediaTek Dimensity 8200. Redmi v poslednej sérii Redmi K50 siahlo primárne po čipsetoch od spoločnosti MediaTek a tento rok teda fanúšikom ponúknu obľúbenejší Snapdragon. Z plagátov rovnako vychádza, že Redmi v sérii Redmi K60 siahne po výkonnejšej výbave napríklad v podaní LPDDR5X RAM s kapacitou 16GB a rýchlom úložisku typu UFS 4.0.

Nové smartfóny budú základom pre sériu Poco F5

Nie je žiadnou novinkou, že sesterská spoločnosť Poco sa zvyčajne inšpiruje práve u Redmi. Vlajkové lode od Poco tak zvyčajne vychádzajú práve zo série Redmi K a inak to nebude ani v ďalšej sérii. Základným modelom Poco F5 by tak nakoniec mohol byť Redmi K60 či dokonca jeho Pro verzia. Nový a najvýkonnejší Poco F5 by tak mohol priniesť vrcholný čipset Snapdragon 8 Gen 2, čím by sa Poco mohlo opäť vrátiť medzi špičku výkonných zariadení.

Zdroj: YouTube (ProductNation)

Na herný smartfón ale v novej sérii budeme musieť pravdepodobne zabudnúť. Sám riaditeľ Redmi, Lu Weibing oznámil, že dnešné zariadenia sú dostatočne výkonné k tomu, aby sme herné telefóny už na trhu nepotrebovali. Redmi K60 a jeho Pro verzia tak nahradia aj herné zariadenia, ktoré už v portfóliu Xiaomi nemáme v budúcnosti nachádzať. Ak by ste sa rozhodli sledovať predstavenie nových vlajkových lodí od Redmi, počkajte si na 27. december v čase o 12:00. Predstavenie však bude prebiehať v čínskom jazyku.

Tešíte sa na predstavenie série Redmi K60? A ste skôr fanúšikmi Xiaomi alebo Redmi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať