Redmi Note 12 Pro 1
Zdroj: Redmi

Séria Redmi Note 12 sa má rozrásť o ďalší model: Môže ísť o najobľúbenejší telefón série!

Modelový rad Redmi Note 12 privíta ďalší smartfón, ktorý ponúkne výbavu, akú používatelia určite uvítajú. Pozrite sa, kedy sa predstaví.

Modelový rad Redmi Note 12 už dôverne poznáme. Štvoricu smartfónov nám čínsky gigant priniesol ešte v októbri, pričom novinky vsadili na nové technológie v podaní 200mpx kamery a aj 210W nabíjania. Okrem toho sa celá séria zamerala na čipsety od spoločnosti MediaTek, pričom len základný model nám ponúkol menej výkonný Snapdragon s podporou 5G konektivity. Teraz nás však spoločnosť Redmi informuje o tom, že už o pár dní sa ukáže celkovo piaty model v sérii, ktorý ponúkne niečo, čím už predstavená štvorica telefónov nedisponuje. O jeho predstavení nás informoval portál mystartprice.com, ktorý nám ukázal aj plagát pred predstavením. A o aký model pôjde si teraz povieme spoločne.

Modelový rad Redmi Note 12 sa ešte rozrastie

Počas posledných rokov sme mohli byť svedkami toho, že séria Redmi Note nám dokázala na trh priniesť aj viac ako 10 telefónov. Nikoho teda zrejme neprekvapí, že novinky, ktoré nám zatiaľ v sérii Redmi Note 12 prišli, nezostanú len pri štyroch telefónoch. Už o pár dní totiž máme byť svedkami predstavenia nového telefónu, ktorý by mal získať označenie Redmi Note 12 Pro Speed Edition. A v čom bude táto séria spočívať? Novinka nám má ponúknuť výkonnejšiu výbavu, na čo nám poukázal aj oficiálny plagát pred predstavením.

Redmi Note 12 Pro Speed Edition plagát
Zdroj: mysmartprice.com

Redmi Note 12 Pro Speed Edition má získať čipset Snapdragon 778G. Ten už síce nie je novinkou, no aj napriek tomu sa aj dnes vyskytuje vo výkonnejších telefónoch. Ponúka tak výkon vyššej strednej triedy a významnými zástupcami čipsetu sú napríklad modely ako Xiaomi 11 Lite 5G NE či Xiaomi CIVI. Ďalej sa máme tešiť na prítomnosť OLED displeja a čo sa týka systému, v zariadení nájdeme aj nadstavbu MIUI 14. Predstavenie novinky má navyše prebehnúť už o pár dní.

Nový model sa pridá k sérii Redmi K60

Dátum predstavenia série Redmi K60 už nie je žiadnym tajomstvom. Vlajkové lode spoločnosti Redmi majú prísť už 27. decembra o 12:00 nášho času. V sérii Redmi K60 sa majú objaviť tri modely, pričom uvidíme telefóny ako Redmi K60, jeho Pro verziu a odľahčený Redmi K60E s čipsetom od spoločnosti MediaTek. Herného modelu sa tento rok dočkať nemáme, na čo upozornil aj riaditeľ Redmi, Lu Weibing. Čo je však pre nás novinkou je, že sa k týmto zariadeniam na predstavení pridá aj výkonný Redmi Note 12 Pro Speed Edition.

Redmi Note 12 Pro
Zdroj: Redmi

V súčasnosti nevieme či sa takýto model objaví aj na globálnom trhu. Ak by však ku nám prišiel, pravdepodobne by sa objavil pod nejakým iným názvom. Redmi totiž zvyčajne takéto komplikovanejšie označenia na globálnom trhu neprináša. Teraz však pôjde o čínske predstavenie telefónov, ktoré prebehne prostredníctvom online konferencie na sociálnej sieti Weibo.

Patríte medzi fanúšikov spoločnosti Redmi? Alebo preferujete materské Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať