Herný telefón
Zdroj: Unsplash.com

Xiaomi smartfóny budú dosahovať lepší výkon: Herné modely už na trhu nebudú potrebné, tvrdí predstaviteľ spoločnosti

Vlajková séria Xiaomi 13 má ponúknuť výbavu, ktorá predbehne aj herné smartfóny. Tie by postupne mali úplne zmiznúť z trhu.

Pri kúpe nového smartfónu máme na výber z viacerých možností, pričom na základe našich požiadaviek sa odvíja aj cena zariadení. Keď však zvažujeme kúpu telefónu, ktorý ponúka čo najlepšiu výbavu a vysoký výkon, môžeme si vybrať medzi klasickými vlajkovými loďami s vrcholným procesorom alebo hernými modelmi. Aj čínske Xiaomi sa v minulosti rozhodlo vytvoriť niekoľko herných modelov, ktoré mierili na vrcholy výkonnostných rebríčkov a ponúkali ako hernú výbavu, tak aj skutočne prémiový výkon. Týchto herných modelov však vidíme na trhu čoraz menej a aj čínsky gigant sa má takýchto zariadení do budúcnosti vzdať. Oznámil to sám viceprezident spoločnosti a zároveň generálny riaditeľ Redmi, Lu Weibing prostredníctvom sociálnej siete Weibo. A bližšie informácie nám sprostredkovala komunita Xiaomiui.

Xiaomi a herné smartfóny

Prvý herný smartfón s nálepkou Xiaomi prišiel na trh ešte v roku 2018. Vtedy šlo o model, ktorý sa nazýval Black Shark, pričom pod krídlami čínskeho giganta vyšlo na trh hneď niekoľko generácií tejto série. Neskôr sa však špekulovalo o tom, že by Black Shark odkúpila čínska spoločnosť Tencent, ktorá zastrešuje napríklad dcérske spoločnosti ako Riot Games, Supercell alebo WeChat. Od tejto kúpy sa nakoniec odstúpilo a materskou spoločnosťou pre herné modely z radu Black Shark je stále Xiaomi. V súčasnosti sa však Black Shark profiluje nezávisle a oddelene od svojho partnera pre výrobu zariadení.

Black Shark 4
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi tak neskôr začalo vyrábať svoje vlastné herné telefóny, pričom prvým skutočne herným modelom bol minuloročný Redmi K40 Gaming. Tento model ponúkol čipset MediaTek Dimensity 1200, herné tlačidlá, veľkú 5065mAh batériu a 67W nabíjanie. Tento rok ho nahradila nová generácia herných zariadení, pričom šlo o Redmi K50 Gaming. Nový model už ponúkol Snapdragon 8 Gen 1, 120W nabíjanie, 4 reproduktory od JBL a samozrejme herné tlačidlá. Zdá sa ale, že po dvoch generáciách Redmi od herných modelov odstúpi.

Herným modelom zrejme odzvonilo

Prípravu novej generácie vlajkových smartfónov zrejme pripomínať nemusíme nikomu. Čínske Xiaomi svoju vlajkovú sériu Xiaomi 13 predstaví už zajtra, pričom tešiť sa môžeme na dva telefóny s čipsetom Snapdragon 8 Gen 2. Lu Weibing teraz na sieti Weibo uviedol, že práve táto séria prináša také špecifikácie, aké ani v herných zariadeniach nenájdeme. V roku 2023 teda už podľa neho herné novinky nebudeme potrebovať, pričom telefóny určené primárne na hry sú predurčené k smrti.

Lu Weibing herné smartfóny Xiaomi
Zdroj: Xiaomiui

V príprave je už aj vlajková séria spoločnosti Redmi, pričom momentálne vieme o zariadeniach s označením Redmi K60, Redmi K60 Pro a Redmi K60E. O hernom telefóne sa nám zatiaľ žiadny predstaviteľ spoloćnosti nezmienil. Informácie o hernej verzii modelu od Redmi nevyplývajú ani zo žiadnych únikov. Zdá sa teda, že nová séria už herný model neprinesie a u Xiaomi sa budeme môcť obrátiť najmä na klasické vlajkové lode.

Kúpili by ste si radšej herný telefón? Alebo vás lákajú skôr klasické smartfóny? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať