Xiaomi Redmi Note 8T
Zdroj: Xiaomi

Skvelá správa pre majiteľov radu Redmi Note 8. Xiaomi na ňom testuje Android 11

Spoločnosť Xiaomi začala testovať Android 11 v zariadeniach Redmi Note 8, Redmi Note 8T a Redmi Note 8 Pro.

Pravdepodobne najzaujímavejšia informácia pre majiteľov osmičkovej Note série. Spoločnosť Xiaomi začala testovať Android 11 v zariadeniach Redmi Note 8, Redmi Note 8T a Redmi Note 8 Pro.

Ako uvádza portál XIAOMIUI, spoločnosť Xiaomi s týmito zariadeniami začala vykonávať interné testy na súčasnej ROM verzii MIUI 12. Avšak terajším podkladom nadstavby MIUI je najnovšia verzia operačného systému Android. V súčasnosti beží MIUI 12 na verzii Android 10.

Android 11
Zariadnia, na ktorých testuje Xiaomi najnovšiu verziu Androidu. Zdroj: XIAOMIUI

Táto skvelá správa prichádza po rozsiahlej polemike o tom, či je šanca, že by sa Redmi Note 8, Note 8T a Note 8 Pro aktualizovali na Android 11. Nakoniec sa zdá, že Xiaomi svoj počiatočný postoj prehodnotilo. Stáť za tým môže aj to že Redmi Note 8 Series je naďalej najpredávanejšou sériou zo všetkých.

Tieto informácie nám teda hovoria, že v súčasnosti ide iba o interný test. Potenciálny príchod do globálnej verzie MIUI 12 bude trvať ešte nejaký ten čas a rozhodne to nebude v roku 2020.

Aj napriek tomu niet pochýb o tom, že sa ku nám dostali doteraz najnádejnejšie informácie pre tisíce majiteľov Note 8 telefónov. Podľa všetkého sa teda zdá, že nakoniec Android 11 napokon dorazí aj na telefóny, ktoré boli na trh uvádzané s verziou Android 9.

Mohlo by vás tiež zaujímať