Čo dokáže kamera Xiaomi Mi 11i?
Zdroj: Xiaomi

Skvelý fotoaparát? Nemusíte kupovať Mi 11 Ultra. Pozrite sa čo zvládne Mi 11i

Ak chcete výborné fotografie z mobilu, nemusíte kupovať najdrahší telefón Xiaomi. Mi 11i prichádza s neuveriteľnými zábermi.

Mobilné telefóny nie sú už len nástrojmi na telefonovanie a posielanie SMS správ. To dávno všetci vieme. Okrem prístupu na internet a k rozmanitým aplikáciám, ktoré uľahčujú náš každodenný život, ponúkajú ešte viac. Postupne nahrádzajú aj kvalitné fotoaparáty. Xiaomi Mi 11i je toho skvelým príkladom.

Dnes by sme už ani nikomu neodporučili, kupovať si na fotografovanie takzvaný compact. Fotoaparát, o rozmeroch väčšieho mydla, ktorý bol veľmi populárny len pár rokov dozadu. Dnešne mobilné telefóny totiž zvládnu to čo dedikované prístroje na amatérsku fotografiu. A dokonca už možno aj viac.

Xiaomi Mi 11i prekvapí kvalitou fotografií

Xiaomi sa pochválilo zábermi, ktoré výhotovili s práve na trh uvádzaným telefónom Xiaomi Mi 11i. Publikované fotografie sú z rozličných šošoviek tohto telefónu. Nejde teda len o zábery hlavného senzora a hlavnej šošovky.

Xiaomi Mi 11i si poradí aj so slabým svetlom.
Xiaomi Mi 11i si poradí aj so slabým svetlom. Zdroj: Xiaomi

Pripomíname, že Xiaomi Mi 11i je sa na európskom trhu bude predávať pod označením Redmi K40 Pro+. Tento telefón je postavený na procesore Qualcomm Snapdragon 888 SoC. Vybavený je 6,67-palcovou plochou obrazovkou Samsung AMOLED E4 s podporou obnovovacej frekvencie obrazu 120 Hz.

Hlavný fotoaparát obsahuje obrazové snímače s rozlíšením 108, 8 a 5 megapixelov. Batéria je o kapacite 4520 mAh a s podporou rýchleho nabíjania s kapacitou 33 W. Smartfón beží na systéme Android 11 s nadstavbou MIUI 12.5 a je vybavený Wi-Fi 6E, NFC, stereofónnymi reproduktormi s podporou technológie vylepšenia zvuku Dolby Atmos a ochranou IP53.

V Európe by ste mali dostať základnú verzia Mi 11i s 8 GB RAM a 128 GB flash pamäťou za 650 eur.

Zaujíma vás mobilná fotografia? Zistite viac

Prednedávnom sme rozoberali nové technológie, ktoré prináša Xiaomi do fotenia. Medzi tú najzaujímavejšiu, patrí rozhodne Liquid Lens. Šošovka tvorená tekutinou, ktorá umožňuje lepšie prenášať svetlo z prostredia k snímaciemu čipu. Zároveň dokáže rýchlejšie ostriť. Rýchlosť pripodobňujú k ľudskému oku. Navyše, táto technológia nie je žiadne sci-fi, ale už sa objavila v prvom telefóne Xiaomi. Viac si môžete prečítať v článku Revolúcia v mobilnej fotografii? Xiaomi chce priniesť Liquid Lens.

Mohlo by vás tiež zaujímať