Xiaomi 12S Ultra 1
Zdroj: Xmobile.sk

Vrcholný Xiaomi 12S Ultra s kamerou od Leicy sa nakoniec podrobil testu DxOMark, výsledok však šokoval!

Xiaomi 12S Ultra prešiel testom rebríčku DxOMark a získal výsledok, ktorý nás nepotešil. Porazil ho totiž starší model spoločnosti.

Pri predstavovaní modelu Xiaomi 12S Ultra sme všetci pomysleli na to, akú skvelú kameru vo svojej výbave má. Hlavným snímačom smartfónu je totiž Sony IMX 989 s veľkosťou 1″, ktorý už sám o sebe sľubuje skvelé výsledky. Smartfónu napomohla aj spolupráca so spoločnosťou Leica, ktorej logo nosí hrdo na zadnej strane konštrukcie. Po predstavení nás však šokoval CEO spoločnosti Lei Jun, ktorý oznámil, že modely z radu Xiaomi 12S s kamerami od Leicy neprejdú testovaním DxOMark. Leica je totiž zárukou kvality a nám malo ostať len dôverovať výrobcom smartfónov. Testovanie taktiež niečo stojí a ďalšie náklady Xiaomi nechcelo podstupovať. Nakoniec však model testom prešiel a my sa môžeme pozrieť na výsledky.

Xiaomi 12S Ultra obsadil až piatu priečku smartfónov

Rebríček DxOMark pravidelne aktualizuje svoje tabuľky najlepších smartfónov s ohľadom na kameru, selfie kameru, zvuk a reproduktory, displej či batériu. Nikto z nás už nečakal, že sa hviezdny Xiaomi 12S Ultra v tomto rebríčku objaví vzhľadom k tomu, čo hlavný predstaviteľ spoločnosti oznámil. Nakoniec sme sa však výsledkov dočkali a musíme uznať, že nie sú príliš uspokojivé. Xiaomi 12S Ultra s veľmi dobrými parametrami kamery sa totiž dostal až na piate miesto medzi smartfónmi s najlepšou kamerou.

"<yoastmark

Xiaomi 12S Ultra podstúpil v rebríčku len test kamery a získal celkovo 138 bodov. V konečnom výsledku sa tak objavil ešte pod minuloročným Mi 11 Ultra, ktorý sa do dnešného dňa drží an tretej priečke rebríčka s celkovým výsledkom 143 bodov. Rozdiel medzi smartfónmi je výrazný a mrzí nás, že najnovší model sľubujúci špičkovú kameru dopadol takto. Zdá sa však, že má ešte niekde svoje nedostatky, ktoré by sa dali v budúcich generáciách smartfónu odstrániť. S hardvérom aký model ponúka totiž očakávame lepšie výsledky.

Najlepšie dopadol Honor

Svoje prvenstvo si v rebríčku smartfónov s najlepšími kamerami stále drží Honor s modelom Magic4 Ultimate. Celkovo tento smartfón získal až 146 bodov, čo je o dva body viac ako Huawei P50 Pro. Práve tento model od spoločnosti Huawei rovnako ponúka kameru od spoločnosti Leica, no zdá sa, že má o niečo lepšie výsledky ako Xiaomi 12S Ultra. Tretiu priečku získal už spomínaný Mi 11 Ultra a nasleduje ho Huawei Mate 40 Pro+. Ak vás zaujíma rebríček najlepších smartfónov pre vytváranie fotografií, nižšie sa môžete pozrieť na prvú desiatku najlepších modelov.

  1. Honor Magic4 Ultimate
  2. Huawei P50 Pro
  3. Mi 11 Ultra
  4. Huawei Mate 40 Pro+
  5. Xiaomi 12S Ultra
  6. iPhone 13 Pro
  7. iPhone 13 Pro Max
  8. Huawei Mate 40 Pro
  9. Google Pixel 6 Pro
  10. Vivo X70 Pro+

Myslíte si, že výsledok pre vlajkový model od Xiaomi je adekvátny? Alebo by ste čakali lepšie výsledky? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať